Reklama

Dodatkowe atrakcje na Turnieju Rycerskim

Opublikowano:
Autor:

Dodatkowe atrakcje na Turnieju Rycerskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Czas na zapowiedź kolejnej atrakcji turniejowej, z którą będzie można się zapoznać na dziedzińcu zamku. Drukarnia, kancelaria i pracownia drzeworytnicza z 2. poł. XV wieku!!!Na stoisku turyści będą mogli obejrzeć rekonstrukcję prasy drukarskiej Gutenberga. Zwiedzający będą mieli także możliwość samodzielnego składania czcionek w proste teksty, aby zrozumieć istotę wynalazku.Kancelaria z zestawem ponad 200 pieczęci od epoki brązu do XX wieku, z kompletem najważniejszych pieczęci krzyżackich oraz jagiellońskich. Pokaz bibliofilskich edycji dokumentów, m.in. przywileju Jagiellończyka dla miasta Torunia. Pokaz pieczętowania wykonywanych na miejscu, stylizowanych dyplomów.

Odtworzona pracownia drzeworytnicza. Prezentacja ponad 200 klocków, służących niegdyś drukowaniu: tkanin, ilustracji książkowych, map i obrazków dewocyjnych. Prezentacja m.in. kopii mapy Bernarda Wapowskiego z pocz. XVI w., na której zaznaczono Łęczycę.

Pokaz poprowadzi Tadeusz Grajpel, twórca autorskiej Pracowni Badań i Edukacji Historycznej. Od 20 lat zajmuje się odtwarzaniem dawnych technologii i rzemiosł związanych z dziejami książki, dokumentu i drzeworytu. Odtwarzanie tych obiektów wiąże się z badaniami z zakresu historii kultury, tworzeniem kopii dla wielu muzeów, wreszcie z prowadzonymi na szeroką skalę zajęciami edukacyjnymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE