Reklama

Reklama

"Dominik" na uniwersytecie

Opublikowano: śr, 22 paź 2014 10:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W życiu wszystko jest możliwe: polscy piłkarze wreszcie ogrywają Niemców w piłkę nożną, a uczniowie Gimnzjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej występują przed szacownym gronem ze świata edukacji z Łódzkim Kuratorem Oświaty Janem Kamińskim i Prezydent Łodzi Hanną Zdanowską na czele. Obydwa te wydarzenia nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężka praca. Ale po kolei…Kiedy dźwięki ze szkolnych otrzęsin pierwszoklasistów na dobre nie ucichły, słodkie upominki nie zostały skonsumowane, a życzenia dla nauczycieli nie zdążyły się spełnić, nasza artystyczna ekipa już pakowała do autokaru sprzęt, instrumenty, pompony i rekwizyty. Wszystko po to, aby uświetnić Dzień Edukacji Narodowej, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Reklama

15 października w największej auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zjawili się nauczyciele oraz inne osoby związane ze szkolnictwem, które szczególnie zasłużyły się dla rozwoju edukacji w Polsce. Gospodarzami spotkania byli: Wojewoda Łódzki – pani Jolanta Chełmińska i Kurator Oświaty w Łodzi – Jan Kamiński. Wspólnie z nauczycielami świętowali także przedstawiciele łódzkich uczelni, parlamentarzyści, urzędnicy i związkowcy.

Po powitaniach i przemówieniach przyszedł czas na naszych artystów – tych, którzy wcisnęli przycisk „ON” na przełączniku z napisem „Emocje”. Spektakl „Dominik” (w reż. Renaty Kubiak we współpr. z Agnieszką Modlińską, z oprawą muz. Marcina Tobera i choreografią Marty Miarki), grany u nas już kilka razy, i tutaj zebrał znakomite recenzje, a każda z piosenek i występ cheerleaderek zostały nagrodzone oklaskami. Dodajmy, że ów występ odbył się na specjalne życzenie pana kuratora, który około 400 dni temu otwierał rok szkolny w województwie łódzkim właśnie w Topoli Królewskiej.

Punkt kulminacyjny miał jednak miejsce chwilę później. Otóż nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymała nasza Pani Dyrektor Jolanta Kuropatwa. Cieszymy się bardzo, bo ta nagroda jest również naszą nagrodą. To był cudowny dzień i wspaniały wykon. Trofea i nagrody pokryje kurz, wspomnienia pozostaną na zawsze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.