Reklama

Droga Krajowa 60 doczeka się generalnego remontu? Jest decyzja!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś po godzinie 12 odbyła się konferencja prasowa senatora RP Przemysława Błaszczyka i posła Marka Matuszewskiego, którzy mówili o zbliżającej się gruntownej modernizacji drogi krajowej 60 na odcinku Topola Królewska-Kutno. O stanie drogi najlepiej wiedzą kierowcy przemierzający ten odcinek. Wąska jezdnia i momentami nienajlepszy jej stan powodują zwiększenie zagrożenia dla bezpieczeństwa uczestników ruchu, czego przykrym przykładem może być poniedziałkowe zdarzenie drogowe, w którym ucierpiały trzy osoby (więcej o tym piszemy: TUTAJ)Jak poinformowali dziś parlamentarzyści, po długich staraniach udało się uzyskać pozytywną decyzję od Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita w sprawie modernizacji tej drogi. Sama inwestycja miała by sięgać prawie 200 mln zł a prace miałyby się rozpocząć w październiku 2019 roku. 

Senator Przemysław Błaszczyk na konferencji podkreślał istotę tej inwestycji oraz w skrócie opisał historię starań o jej realizację. 

- Tak naprawdę zabiegi rozpoczęliśmy wiosną tego roku wspólnie z panem posłem Markiem Matuszewskim i dyrektorem łódzkiego oddziału GDDKiA Maciejem Tomaszewskim w sprawie tej inwestycji. Po dobrej rozmowie udało się objąć tę drogę planem inwestycyjnym, a pan dyrektor przesłał ten plan inwestycyjny w maju do centrali GDDKiA, a ta z kolei 20 maja przesłała to do pana ministra. W tym okresie, od maja do tej pory, zabiegaliśmy wraz z posłem o to, aby ta inwestycja zafunkcjonowała – mówił senator - Dwa tygodnie temu spotkaliśmy się z panem ministrem Szmitem i mieliśmy już wstępne zapowiedzi. Dzisiaj możemy powiedzieć, że ta droga została objęta planem inwestycyjnym , a rozpoczęcie prac ma nastąpić w październiku 2019 roku. Inwestycja miałaby opiewać w granicy 190 mln zł i myślę, że dla mieszkańców Łęczycy, Kutna i Witoni jest to duży sukces. Droga będzie na pewno poszerzona, będą realizowane wykupy. Na razie są wstępne założenia planu inwestycyjnego, odbędzie się też analiza środowiskowa, projekt, pozwolenia… Cieszę się przede wszystkim, że zaczynamy. 

Z kolei poseł Marek Matuszewski mówił o sukcesywnej realizacji remontów dróg dla całego województwa łódzkiego. Sam kształt inwestycji określił jako rodzaj modelowej drogi. 

- Szanowni państwo, wczoraj S14, dzisiaj S60. Grad pieniędzy do województwa łódzkiego płynie, drogi są budowane. Na ostatnim posiedzeniu sejmu interweniowałem u pana ministra Szmita w sprawie drogi Topola Królewska-Kutno. Oczywiście pan minister powiedział, że już niedługo, a w zasadzie po dwóch dniach, decyzja o modernizacji tego drogi już zapadła. W dniu dzisiejszym zapadła – mówił poseł - Przebiega tutaj linia kolejowa, natomiast droga pójdzie górą. Będzie to modelowa droga województwa łódzkiego, włącznie ze ścieżkami rowerowymi. Wszystkie najlepsze zastosowania w drogownictwie, będą zastosowane tutaj, na tej drodze. Mieszkańcy będą na pewno zadowoleni , a także osoby korzystające z tej drogi również. To, co powiedział pan senator, najważniejsze jest bezpieczeństwo. W przyszłym roku odbędą się projektowania, pozwolenia na budowę, więc myślę, że w 2018 roku rozpocznie się już budowa - zakończył poseł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE