Reklama

Drugie „urodziny” Ladymami – blogowanie to wyzwanie?

Opublikowano:
Autor:

Drugie „urodziny” Ladymami – blogowanie to wyzwanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Paulina Frontczak - Pawłowska lub po prostu Ladymami – blogerka z powiatu łęczyckiego 29 sierpnia świętowała swoje drugie „urodziny”. Jej blog dotyczy tematyki lifestylowo-parentingowej, gdzie autorka opisuje nie tylko swoje doświadczenia związane z macierzyństwem, ale także inne przemyślenia dotyczące różnych aspektów życia.Właśnie o jej blogu, jak i o innych sprawach związanych z blogerstwem rozmawiamy z Ladymami.Dwa lata na scenie blogerskiej… Czuje się Pani „staro” jako blogerka?Niewątpliwie przez miniony rok wiele się działo. Poznałam blogosferę nieco lepiej i ten świat jeszcze bardziej mnie wciągnął. Ludzie, których spotkałam na swojej drodze, dzięki blogowaniu wiele mnie nauczyli. Wciąż wspinam się wyżej w blogosferze i czuję, że to będzie dłuższa wyprawa. Listopad 2015 był dla mnie wyjątkowym miesiącem. Pewnego dnia sprawdzając skrzynkę mailową natknęłam się na wiadomość, po której przeczytaniu uznałam, że ktoś sobie robi żarty. Było to zaproszenie do Telewizji! Dotąd byłam kilka razy w gazecie, a ta propozycja o udziale w programie niezwykle mnie zaskoczyła. Nigdy nie zgłaszałam się do udziału w programach TV, nie sądziłam, że kiedyś zostanę tak wyróżniona. Oczywiście zgodziłam się i pojechałam na nagranie odcinka programu TVP "Na kłopoty ABC", prowadzonego przez Karolinę Malinowską, a było to 10 listopada 2015. Program został wyemitowany 3 grudnia 2015 rokuCzyta Pani swoje stare wpisy?Oczywiście, że czytam i czasem z uśmiechem zastanawiam się czemu coś ujęłam tak, a nie inaczej w danym tekście. Najbardziej lubię wpisy, w których jest jakieś wspomnienie.

Styl pisania uległ również zmianie, czy raczej kieruje się Pani spontanicznością?

Mój styl pisania nieco się zmienił. Jednak jest to zmiana niecelowa, a właśnie wynikająca z ogółu zmian, jakie w człowieku zachodzą. Każdy tekst jest dla mnie cenny, bo wyraża prawdziwą mnie. Cały czas rozmyślam nad radykalną zmianą, jaką byłoby przekształcenie profilu bloga z parentingowo-lifestylowego, na typowo ekspercki.

Typowo ekspercki?

Bloger piszący o problematyce rodzicielskiej jest postrzegany przez czytelników, jako ekspert. Czytając teksty, w których są porady, rodzic oczekuje merytorycznej pomocy. Z racji tego, że nie tylko jestem matką, ale także z wykształcenia pedagogiem, poczuwam się do przekazywania im wiedzy, której chcą zaczerpnąć, odwiedzając blog "Ladymami". Stąd właśnie moje plany, by przekształcić mojej miejsce w sieci.

Jakie ma Pani rady dla początkujących blogerów i blogerek? Warto zakładać bloga?

Przede wszystkim, aby zacząć pisanie bloga trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest to "chwilowa pisanina", czy blog, który ma być długotrwały? Jeśli to drugie, wówczas najlepiej wybrać szeroki zakres pisania i nie ograniczać się do wąskich tematów, które, chcąc niechcąc, wkrótce się wyczerpią lub znudzą. Pisanie bloga ma być przyjemne, pasjonujące, a nie męczące. Dla osób, które decydują się założyć blog, punktem przewodnim nie powinny być kwestie zarobkowe i współprace ale własna ekspresja oraz kontakt z czytelnikami, samorozwój.

Spotkała się Pani z negatywnymi skutkami swojej pracy?

Jak wszędzie, tak i w blogosferze bywają także i mniej przyjemne sytuacje. Nie mówię tu o walce z hejterami, bo oni też są potrzebni, wszak dzięki nim wzrastają statystyki. Natomiast znam sytuację, gdzie pewna osoba podszywała się pod znaną blogerkę lifestylową, z którą na ten temat rozmawiałam i niestety było to dla niej bardzo frustrujące. Pamiętam, że sama wówczas zastanawiałam się nad sensem upubliczniania wizerunku. Oprócz tego w wirtualnym świecie jest sporo zazdrości, z którą się zetknęłam.

Jak Pani mogłaby podsumować zjawisko, jakim jest blogowanie?

Blogowanie to mniejsze i większe sukcesy, która są wspaniałe. To także porażki, z których człowiek się uczy. Jedno jest pewne, to fantastyczna przygoda, która dla tych, którzy robią to z pasją przeradza się w biznes.

Poniżej link do bloga autorki:

Tutaj można również polubić jej bloga na facebooku:

Ponadto, blogerka oprócz pisania, zajmuje się także organizacją. W ubiegłym roku na evencie blogerskim, zorganizowanym w Łęczycy, zbierano pieniądze na pomoc jednemu z podopiecznych fundacji Zdążyć z Pomocą. Wówczas udało się uzbierać kwotę 1850 zł.

W tym roku 22 października również odbędzie się spotkanie blogerek, gdzie będą zbierane pieniądze na pomoc chłopcu z powiatu łęczyckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE