Następnie poruszono temat bezpieczeństwa pieszych na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Kaliskiej, gdzie rozmawiano na temat rozwiązania w postaci ronda lub sygnalizacji świetlnej. W jednym zebrani byli zgodni – jakieś działania należy podjąć w tej sprawie.
Przewodniczący komisji Wojciech Wojciechowski zaprosił na spotkanie przedstawicieli Rejonu Dróg Wojewódzkich, jednak nikt nie przybył. W odpowiedzi natomiast przysłano list, w którym wyjaśniono, że w 2014 r. podpisano porozumienie z miastem i przesłano dokumentację techniczną, w której była mowa o ruchu okrężnym.
Wśród mieszkańców ponownie rozgorzała dyskusja w sprawie rozwiązania problemu bezpieczeństwa. Radny Paweł Kulesza bronił opcji z ruchem okrężnym.
- Proszę państwa, pomysł ronda, to pomysł fachowców, którzy po głębokiej analizie stwierdzili, że jeżeli jest to droga wojewódzka o dużym natężeniu ruchu, to postawienie świateł spowoduje permanenty korek na ulicach: Belwederskiej, alejach Jana Pawła II i ulicy Kaliskiej. Nie o takie rozwiązanie chodzi.
Mieszkańcy zarzucili radnemu, że broni interesu kierowców, a nie pieszych. Niektórzy proponowali montaż kamery, czy też ograniczenie prędkości na tym odcinku. Burmistrz Krzysztof Lipiński przedstawił wniosek mieszkańca, który zasugerował, aby przyciąć żywopłot rosnący przy skrzyżowaniu, a który zasłania widoczność.
Poruszany był także temat obwodnicy, która miałaby za zadanie wyprowadzenie pojazdów ciężkich z miasta. Nie wszyscy zgodzili się z tym pomysłem, argumentując, że obwodnica oznaczała by „śmierć” dla miasta, powołując się na przykłady miast, w których obwodnice postawiono, a które na tym straciły.
Wszystkie wnioski przedstawiane przez mieszkańców zostały zapisane, natomiast radni po ich omówieniu przystąpią do działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na feralnym skrzyżowaniu.