Reklama

Reklama

Dzieci i młodzież z TPD w Łęczycy coraz dalej na "Szlaku stolic Polski"...

Opublikowano: wt, 25 lis 2014 14:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Nasza przygoda z projektem ,,Szlakiem stolic Polski'' rozpoczęła się w maju 2014 roku, gdy nasi wychowawcy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy poinformowali nas o wygranej wogólnopolskim Programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.Bardzo się ucieszyliśmy z wiadomości, że zobaczymy stolice naszego Państwa od tak zwanej "podszewki", gdyż wielu z nas nigdy nie było w Gnieźnie, Krakowie czy Warszawie.Realizację projektu rozpoczeliśmy we wrześniu 2014r. wyjazdem organizacyjno-integracyjnym do Strachowa. Na miejscu czekało nas dużo pracy nad projektem, ale i dobra zabawa. Stworzyliśmy kontrakt projektu, regulamin oraz zaprojektowaliśmy logo, które będzie rozpoznawalne dla naszego projektu. We wrześniu odbyło się także oficjalne spotkanie otwierajace projekt na którym zebranym gościom przedstawiliśmy harmonogram projektu i złożyliśmy deklarację aktywnego uczestnictwa w projekcie.

Reklama

Październik poświęcony był warsztatom obywatelskim. Zorganizowane były one przez głównego  partnera naszego projektu-Muzeum w Łęczycy. To na łęczyckim zamku odbyły się cztery spotkania prowadzone przez Kustosza Muzeum, na których poznawaliśmy historię początków Państwa Polskiego i stolic Polski – Gniezna, Krakowa i Warszawy. Omówiliśmy też Konwencję Praw Dziecka. Spotkaniom tym towarzyszył szereg atrakcji m.in. zwiedzanie lochów zamku, wejście na wieżę, zapoznanie z bronią zwiazaną z historią Polski.

Obecnie rozpoczęliśmy cykl warsztatów poświęconych zaplanowaniu wycieczki do trzech stolic Polski. Przy wsparciu wychowawców wybieramy miejsca, które chcemy zobaczyć w każdej stolicy. Samodzielnie planujemy budżet, harmonogram, rezerwujemy bilety, noclegi, wyżywienie itp.

Po zaplanowaniu wycieczek weźmiemy udział w warsztatach fotograficznych i dziennikarskich, które przygotują nas do prowadzenia dokumentacji fotograficznej i opisowej odwiedzanych miejsc.

Marzec, kwiecień, maj to najbardziej oczekiwany czas, gdyż właśnie w każdym z tych miesięcy odbędzie się jedna dwudniowa wycieczka do polskich stolic. Bardzo na nie wszyscy czekamy...

Czerwiec to będzie czas podsumowań, zaś naszym zadaniem w tym miesiącu będzie stworzenie multimedialnej prezentacji "Szlakiem stolic Polski", obrazującej zabytki i  miejsca, które zobaczyliśmy podczas wycieczek.

Opracował Zespół Medialny projektu "Szlakiem stolic Polski".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.