Reklama

Dzieci walczyły w Ogólnopolskim turnieju Tenisowym

Opublikowano:
Autor:

Dzieci walczyły w Ogólnopolskim turnieju Tenisowym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Od3 do 5 października na kortach Miejskiego Centrum Tenisowego, MMKT – Łęczyca zostały rozegrane ogólnopolskie turnieje tenisowe dla dzieci 6 – 10 lat oraz dla młodzieży 12 – 14 – 16 lat. W związku z tym, że były to ostatnie zawody Polskiego Związku Tenisowego, kończące sezon letni 2015r, dlatego liczba zgłoszeń do poszczególnych kategorii wiekowych przerosła wszelkie oczekiwania organizatora – MMKT Łęczyca.W sumie przez 3 dni turnieju przez 8 kortów Miejskiego Centrum Tenisowego „przewinęła się” ponad 100-ka małych, młodych i nieco starszych tenisistów, dziewczynek oraz chłopców z różnych miast całej Polski. Zagrało również 6-cioro dzieci, które przyjechały wraz z rodzinami z Rosji.

Jak zwykle w Królewskiej Łęczycy pogoda dopisała i przez cały czas turniejowych zmagań mieliśmy wspaniałe jesienne…lato. Rywalizacja na kortach toczyła się od rana do zmierzchu i dzięki temu cała impreza zakończyła się w poniedziałek wieczorem, kiedy to odbyły się ostatnie pojedynki finałowe.

Wystarczy tylko powiedzieć, że w sumie we wszystkich kategoriach wiekowych rozegrano ponad 200 meczów tenisowych, które pozwoliły wyłonić i nagrodzić najlepszych oraz zdobywców kolejnych punktowanych do rankingów PZT miejsc. Oczywiście odbyły się turnieje w grach pojedynczych oraz podwójnych dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii mogli cieszyć ze zdobycia kolorowych dyplomów, pucharów i medali, a także z wartościowych nagród rzeczowych.

Sezon letni 2015r. trwał prawie 6 miesięcy i był bardzo bogaty w liczbę rozegranych imprez dla wielu kategorii wiekowych: począwszy od tenisa 10, 6 – 10 lat, poprzez kategorie młodzieżowe: 12 – 14 – 16 – 18 lat. W tym czasie na łęczyckich kortach, które są już znaną marką i wizytówką naszego Miasta w kraju, odbyły się 22 różne turnieje. Trwały one od 2 do 5 dni, co daje razem około 50 dni turniejowych, tysiące rozegranych meczów, setki młodych uczestników odwiedzających wraz z rodzinami Królewską Łęczycę.

Tenisowa Łęczyca stała się absolutnym liderem w polskim tenisie, jeżeli chodzi o liczbę rozgrywanych w sezonie letnim imprez. Już drugi rok z rzędu MMKT – Łęczyca jako jedyny klub Polskiego Związku Tenisowego organizuje w roku 3 Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne – Super Seria (12 – 14 – 16 lat). Są to najwyższej rangi zawody dla tenisowej, polskiej młodzieży. W tym sezonie letnim takich Super Serii w Polsce rozegrano 11 we wszystkich kategoriach wiekowych, a 3 w Łęczycy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE