Reklama

Reklama

Dzieci ze Świnic Warckich "Uczą się bezpiecznie żyć"

Opublikowano: czw, 28 sty 2016 08:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności "Uczę się bezpiecznie żyć" – pod takim hasłem przebiegało w dniu 15 stycznia spotkanie w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Świnicach Warckich z niecodziennymi gośćmi - Żołnierzami 1 Dywizjonu Lotniczego z Leźnicy Wielkiej oraz pracownikami Agencji Ochrony Osób i Mienia „GUNNERS SECURITY”. Cykl zajęć z uczniami przeprowadzono w ramach Dni bezpieczeństwa w szkole.Bezpieczeństwo to temat ciągle poruszany w placówce. Odbywają się zajęcia z wychowawcami klas, pogadanki, prezentacje, filmy, kursy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz apele porządkowe przypominające o podstawowych zasadach i sposobach postępowania w sytuacjach zagrożenia. Dzieci oglądają również przedstawienia profilaktyczne, a także uczestniczą w konkursach plastycznych i turniejach wiedzowych.

Reklama

Podczas spotkań z żołnierzami i pracownikami ochrony uczniowie  szkoły mieli możliwość poznać pracę tych, którzy zajmują się zapewnianiem bezpieczeństwa innym ludziom, obiektom i niosą pomoc w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz poznać specyfikę pracy w jednostce wojskowej.

Dzieci dowiedziały się, że służby mundurowe reagują w sytuacjach kryzysowych: pożary, powodzie, wypadki. Uczniowie przekonali się, że do „ludzi w mundurach można mieć zaufanie”. Pracownicy agencji przywieźli do pokazania część sprzętu jaki wykorzystują w codziennej pracy. Największym zainteresowaniem zarówno najmłodszych dzieci, jak również młodzieży, cieszyły się: zestaw przeciwuderzeniowy, hełm taktyczny, kamizelka taktyczna, kajdanki, nakolanniki, nałokietniki oraz wykrywacze medali. Każdy uczeń mógł przymierzyć i wypróbować zaprezentowane rekwizyty, a także sprawdzić swoich kolegów, czy posiadają przy sobie materiały metalowe.

Dodatkowo agencja „GUNNERS SECURITY” ufundowała wszystkim najmłodszym dzieciakom kamizelki odblaskowe z logo firmy. Uczniowie nie tylko poznali pracę służb ochrony i wojska, ale także zostali poinformowani jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, jak reagować, co robić i gdzie szukać pomocy.

Zespół Szkolno- Przedszkolny bardzo dziękuje za współpracę, życzliwość i przekazane informacje:

DOWÓDCY 1 DYWIZJONU LOTNICZEGO
st. sierż. Tomaszowi MIERNIKOWI
st. szer. Danielowi PRZYWOJSKIEMU

AGENCJI OCHRONY OSÓB I MIENIA „GUNNERS.SECURITY” reprezentowanej przez
szefa Marcina MICHALAKA
Adama KAROSA
Annę WŁODARSKĄ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.