Reklama

Reklama

Dzielnicowi o bezpieczeństwie podczas ferii

Opublikowano: wt, 23 sty 2018 17:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Kontynuując cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, dzielnicowi łęczyckiej komendy odwiedzili Samorządową Szkołę Podstawową w Topoli Królewskiej. Podczas prelekcji omówili zagrożenia jakie mogą czekać podczas zimowych zabaw.

Reklama

23 stycznia 2018r st.sierż. Damian Klauza oraz sierż.szt. Joanna Andrzejczak, dzielnicowi z terenu gminy Łęczyca spotkali się najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej.

Wspólnie przeprowadzili zajęcia, w trakcie których mówili o bezpiecznym wypoczynku. Przestrzegali przed ,,niebezpieczną” zabawą jak np. korzystanie z zamarzniętych akwenów wodnych czy jazdę na sankach w rejonie pasa drogowego. Zaakcentowali jak ważną rolę podczas poruszania się po drogach odrywają odblaski.

Jak co roku przed feriami policjanci dzielą się kilkoma radami:

- do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętajmy, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc należy zachować szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;

- nie rzucać w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;

- korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie gruby lód może w każdej chwili załamać się pod naszym ciężarem;

- kulig organizować wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łączyć grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;

- nie dołączać sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;

- podczas zabaw na śniegu i lodowisku należy pilnować swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddać do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

Dzieciom pozostającym w domu przypomnijmy o konieczności zamykania drzwi na klucz i o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych. Uczulmy, aby nie bawiły się ogniem, prądem i wodą, a korzystając z internetu nie podawały swoich danych, nie wysyłały zdjęć i nie odpowiadały nowym znajomym o zasobności rodziców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.