Wśród odczytanych fragmentów znalazły się m.in. „Mały książę”, "Ida sierpniowa, "Igor", "Syzyfowe prace", "Pamiętnik jedynaczki", "Eragon", "Świteź"... Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w tę akcję. W ten sposób chcieliśmy propagować ideę czytania, która jest kluczem do wiedzy. To bardzo przykre, że tak dużo osób w ogóle nie czyta, a młodych ludzi szczególnie trudno jest do tego namówić – informuje Katarzyna Bednarek, inicjatorka akcji. Wydarzenie przyciągnęło do biblioteki szkolnej liczną grupę słuchaczy.
Dzień Głośnego Czytania stał się wspaniałą okazją do wprowadzenia słuchaczy w magiczny świat literatury. Książka naprawdę jest ważna dla człowieka, podobno może zmienić jego życie. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy. Jeśli chcesz się przekonać czy to prawda, wiesz co robić…
Dzień Głośnego Czytania w Miłoszówce
Opublikowano:
Autor: am/Gimnazjum im. Czesława Miłosza
Przeczytaj również:
AktualnościOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania został zainicjowany przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Ma on na celu rozpowszechnianie książek oraz wspieranie czytania. Przyłączyli się do niego także Gimnazjaliści z Miłoszówki.Czytanie mądra rzecz – pod takim hasłem gimnazjaliści świętowali Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wielkie, a przede wszystkim głośne czytanie odbyło się w Międzyszkolnym Centrum Informacji. Wybrane wcześniej fragmenty książek czytali, nie tylko uczniowie, ale również poloniści.
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE