Reklama

Dzień Kultury dla ciała i dla ducha

Opublikowano:
Autor:

Dzień Kultury dla ciała i dla ducha - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Krecik, Żwirek i Muchmorek, a nawet Makowa Panienka zjawili się na II piętrze. Ponadto Turcy, Włosi, Irlandczycy, Czesi i Niemcy. Oczywiście nie prawdziwi, ale przebrani. A wszystko to za sprawą Comeniusa. Mowa tu o kolejnym zadaniu programu „Comenius-partnerskie projekty szkół”, którego celem było zorganizowanie na terenie naszej szkoły Dnia Kultury. Projekt miał na celu pokazanie uczniom gimnazjum kultury krajów współpracujących z nami w projekcie. Odbył się on 7 października, a przygotowany został przez dwie innowacyjne klasy: IIIA – ,,Barwy kultury” i I B – ,,Globetrottresi, czyli ciekawi świata” oraz sześciu uczniów z grupy projektowej ,,Comenius”.

Od rana już w holu na II piętrze ustawiono sześć stoisk reprezentujących poszczególne kraje programu: Turcję, Włochy, Islandię, Irlandię Północną, Czechy i Niemcy. Globetrottersi, przebrani w stroje charakterystyczne dla danego kraju, zajęli się głównie obsługą stoisk, przy których można było wziąć udział w quizach, grach, zabawach i popisać się m.in. wiedzą geograficzną, historyczną czy z zakresu historii sztuki. Za poprawne odpowiedzi nasi koledzy i koleżanki otrzymywali nagrody w postaci słodkich smakołyków przygotowanych przez globetrottersów i ich rodziców, za niepoprawne – plaster cytryny.

Uczestnicy Dnia Kultury dzięki uczniom klasy III A mogli też poznać najpopularniejszych bohaterów czeskich bajek, takich jak Rumcajs, Żwirek, Muchomorek czy Makowa Panienka, a przez chwilę mogli się nawet poczuć jak Krecik, bowiem przygotowana przy czeskim stoisku makieta kusiła, by wstawić swój „ryjek” na miejsce tego Krecikowego. Zabawom uczniów nieprzerwanie towarzyszyła tradycyjna muzyka wspomnianych krajów partnerskich, w myśl głównego hasła projektu „Music is the Beating Heart of Culture”.

Dodatkową atrakcją tej imprezy były występy Natalii Drzewieckiej i Krzysztofa Kowalskiego, którzy zmierzyli się z piosenkami w językach czeskim i angielskim. Największą niespodzianką z kolei okazał się występ Niny Stasiak, która wykonała zawodowo taniec brzucha.

Nad sprawnym przebiegiem całości czuwali członkowie zespołu Comeniusa z klas III B i II C, którzy dołożyli wszelkich starać, by ten dzień okazał się ucztą dla ciała i ducha.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE