Reklama

Reklama

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 3

Opublikowano: pt, 31 mar 2017 10:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Gościnnie otwarte progi Szkoły Podstawowej nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty przekroczyli dziś przyszli pierwszoklasiści z rodzicami. Wizyta w szkole rozpoczęła się od spotkania z dyrektorem szkoły panem Ryszardem Ziarkowskim.Pan dyrektor omówił zasady przyjmowania uczniów do klasy pierwszej w związku ze zmianą przepisów oświatowych i utworzeniem nowej sieci szkół.  W krótkiej prezentacji przybliżył szkołę rodzicom i przyszłym uczniom oraz podzielił się wiedzą na temat organizacji pracy w klasie pierwszej.Dyrektor przedstawił rodzicom terminy wynikające z harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, zwracając uwagę na konieczność potwierdzenia przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia, które należy złożyć w dn. 5 kwietnia 2017 r. w sekretariacie szkoły.

Reklama

Następnie uczniowie klas IIIa i IIId zaprezentowali przedstawienie "Baśniowy ambaras". Gdy już Król Baj i  wróżka Fantazja przywrócili porządek w Krainie Bajek, do wspólnej zabawy dołączyły przedszkolaki. Na zakończenie miłego spotkania zaproszeni goście otrzymali słodkie upominki.

Później wszyscy rodzice ze swoimi pociechami skorzystali z możliwości zapoznania się  z pomieszczeniami szkolnymi. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały szkołę. Odwiedziły klasy edukacji wczesnoszkolnej, świetlicę, salę języka angielskiego, nową salę gimnastyczną  i szatnię. Kolorowy wystój klas, a szczególnie bogate wyposażenie w pomoce naukowe i zabawki edukacyjne zrobiły duże wrażenie na przyszłych uczniach oraz ich rodzicach. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej umożliwiły dzieciom udział w różnych ciekawych zabawach edukacyjnych. W salach lekcyjnych dzieci mogły pobawić się klockami i innymi zabawkami, pograć w gry, spróbować swoich sił przy kolorowaniu ciekawych rysunków oraz otrzymały pamiątkowe zakładki wykonane specjalnie dla nich przez klasę trzecią.

W sali do języka angielskiego dzieci miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia z gąsiennicą Colinem, bohaterem podręcznika do języka angielskiego dla klas I-III. Ponadto uczennice klasy 4a pomagały dzieciom przy układaniu puzzli z angielskim alfabetem, grach z wykorzystaniem kart wyrazowych. Dzieci kolorowały postać Colina oraz poznały i próbowały zaśpiewać powitalną piosenkę Colina.

Dużym powodzeniem cieszyła się także sala przyrodnicza, gdzie dzieci z zaciekawieniem oglądały żywe zwierzęta - węża zbożowego, królika, chomiki, kanarki oraz rybki akwariowe, którymi uczniowie opiekują się na co dzień i na zajęciach koła przyrodniczego. 

Podczas pełnego atrakcji Dnia Otwartego rodzice mieli okazję zadać pytania dotyczące nauczania w klasie pierwszej obecnym nauczycielkom oraz dyrekcji szkoły.

Wszystkim, którzy zapisali dzieci do Szkoły Podstawowej nr 3, placówka życzy pełnego zadowolenia, a tym, którzy się wahają, życzymy przemyślanych wyborów!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.