Reklama

Dziś Noc Świętych, a jutro Wszystkich Świętych – sprawdź godziny nabożeństw

Opublikowano:
Autor:

Dziś Noc Świętych, a jutro Wszystkich Świętych – sprawdź godziny nabożeństw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Jutro obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. W Kościele jest to wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości. Tego dnia wierni odwiedzają cmentarze, aby przyozdobić groby zmarłych na znak pamięci.Również tego dnia, w łęczyckich parafiach oraz kaplicy cmentarnej będą odprawiane msze święte.

Jeszcze dziś w kościele św. Andrzeja w Łęczycy o godzinie 19:00 odbędzie się Noc Świętych. Szczególnymi patronkami będą św. Chiara "Luce" Badano i św. Joanna Beretta Molla. Podczas dzisiejszej uroczystości przywitane zostaną relikwie świętych, odbędzie się namaszczenie olejem św. Charbela, po czym procesją wierni przejdą do kościoła ojców Bernardynów. 

Natomiast jutro, w kościele św. Andrzeja msze święte będą odprawiane w godzinach: 7:30 i 18:00. W kościele ojców Bernardynów msze będą odprawione o: 7:00; 8:30; 10:00 i 18:30.

W kaplicy cmentarnej 1 i 2 listopada msze zostaną odprawione o godzinach: 10:30 i 12:00.

Ponadto, Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza do wspólnej modlitwy za zmarłych, która odmawiana będzie na cmentarzu w dniach: 2 – 8 listopada o godzinie 15:00 przy grobowcu ojców Bernardynów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE