Reklama

Dziś Piątek 13-ego – wyjaśniamy dlaczego ten dzień może być spoko

Opublikowano:
Autor:

Dziś Piątek 13-ego – wyjaśniamy dlaczego ten dzień może być spoko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Życie jest niesprawiedliwe. Nie minęło raptem 20 miesięcy od ostatniego najgorszego dnia w roku, a dziś od nowa musimy przeżywać ten  koszmar.W listopadzie zeszłego roku o Piątku 13-ego pisaliśmy tak: Piątek 13-ego, czyli... jest się czego bać?Natomiast dzisiaj przedstawimy argumenty, dlaczego dzień nieszczęść i siedmiu plag egpiskich może być całkiem spoko:1. Wbrew pozorom piątek 13-ego okazuje się być jednym z bezpieczniejszych dni w roku – Jak wyliczyli radzieccy uczeni, według przeprowadzonych przez nich badań w bazie na Kamczatce, wyszło na jaw, że ludzie w obawie przed ewentualnym nieszczęśliwym zdarzeniem, działają przy podwojonej uwadze.Widmo pecha tak działa na psychikę człowieka, że ten podejmuje dodatkowe środki ostrożności, w wyniku czego w ten dzień jest mniejsza ilość wypadków niż w cągu statystycznego dnia w roku. Statystyk nie podamy. Zaufajcie radzieckim uczonym. 

2. Brak odpowiedzialności – Nawet jeżeli… nawet jeżeli w ten feralny dzień przydarzy Wam się coś złego, nie martwcie się. To nie będzie Wasza wina. Będzie to wina przede wszystkim Grzegorza XIII, któremu zachciało się reformować kalendarz juliański  i tak się złożyło, że liczba 13 i dzień tygodnia piątek spotkały się właśnie dzisiaj. Nie jest to absolutnie Waszą winą. Ewentualnie, odpowiedzialność możecie zrzucić na niesprzyjającą koniunkcję Marsa i Snickersa, która przypadła również dzisiaj.

3. Nie pada – To też jest jakiś argument nie? Przecież w ten dzień może zdarzyć się absolutnie wszystko włącznie z inwazją reptilian na rasę ludzką, audytem PiS i przemówieniem posła Niesiołowskiego… A nie, te dwa ostatnie się wydarzyły. Ale nie dzisiaj! A słońce nadal świeci, niech więc jego promienie umilą Wam dzień.

4. Bo to w sumie zwykły dzień – Dzień jak co dzień. I tak trzeba wstać do roboty i tak. I tak trzeba zrobić obiad i tak. I tak trzeba zrobić zakupy na weekend i tak. Nic się nie zmienia, a według naszych informacji nikt nie planuje ustanowić Piątku 13-ego świętem ruchomym, więc po co się zbędnie stresować? A jeżeli coś się wydarzy, zawsze możecie powołać się na argument nr 2.

5. Piątek, piąteczek, piątunio! – Trzynasty? I co z tego! Ważne, że piątek! Niech błogi weekend się zacznie, aby można było się legalnie odstresować po dniu, w którym koty, lustra i drabiny tak absorbowały naszą uwagę.

Tak, wraz z piątkiem nasza kreatywność spadła i podaliśmy tylko 5 argumentów wymyślonych na kolanie. Podobnie jak większość ludzi żyjemy już weekendem, dodatkowo uczciwie pozorując naszą pracę. A przynajmniej tak nam się wydaje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE