Reklama

Dziś uczczą pamięć o Powstańcach

Opublikowano:
Autor:

Dziś uczczą pamięć o Powstańcach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś 1 sierpnia, czyli 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dokładnie 73 lata temu, w 1944 roku w Warszawie o godzinie 17 rozpoczęto akcję „Burza”, nadając jej kryptonim Godzina „W”.Na upamiętnienie tamtych wydarzeń, o godzinie 17 na terenie całego województwa łódzkiego zostaną uruchomione syreny alarmowe. Z tej okazji Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau wystosował apel do mieszkańców, którego treść przedstawiamy poniżej (pisownia oryginalna): 

Szanowni Mieszkańcy Województwa Łódzkiego!

We wtorek, 1 sierpnia 2017 roku, obchodzić będziemy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - jednego z najbardziej bohaterskich zrywów w dziejach naszego Narodu. Przez 63 dni powstańcy warszawscy zmagali się z przeważającymi siłami niemieckich okupantów. Swą heroiczną walkę podjęli w obronie niepodległości Rzeczpospolitej, zagrożonej przez zbrodnicze totalitaryzmy – nazistowski i komunistyczny.

Dziś wszystkim poległym bohaterom sprzed 73 lat, a także wspierającym ich i wymordowanym mieszkańcom Warszawy, należy się hołd, pamięć i cześć. Dzięki Nim możemy dziś cieszyć się wolnością w suwerennej, niepodległej Polsce.

Zwracam się do Państwa z apelem o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w miastach i gminach województwa łódzkiego. 1 sierpnia, w dniu Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na budynkach urzędów państwowych i samorządowych oraz w miejscach publicznych, a także domach i balkonach. W akcie patriotycznej powinności i solidarności naszej narodowej wspólnoty zatrzymajmy się na głos syren rozbrzmiewających w całym kraju i w naszym województwie o godz. 17.00, aby uczcić pamięć godziny „W”. Minutą ciszy oddajmy należny hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Cześć i chwała bohaterom!

Wojewoda Łódzki

Zbigniew Rau

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE