Reklama

Reklama

Dziury w drodze wieczną zmorą kierowców

Opublikowano: pt, 18 mar 2016 12:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Samorządy gminne regularnie starają się dbać o infrastrukturę poprzez remontowanie ulic. Jak wiemy, nie wszystkie ulice uda się wyremontować w ciągu jednego roku, jednak samorządy starają się mieć na uwadze te najbardziej problematyczne.Jedną z problematycznych ulic okazuje się być fragment łączący ulicę Dworcową z drogą krajową nr 91. Obie ulice były poddane remontom i stan nawierzchni znacząco się poprawił, jednak stan nawierzchni tuż przy wyjeździe pozostawia wiele do życzenia.Okazuje się jednak, że ten fragment nie należy do miasta, lecz do Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.- Ten fragment drogi należy do zarządcy drogi krajowej 91 i jest znajdującym w jej pasie zjazdem z krajówki w ulicę miejską. Choć dla wielu osób może to wydawać się dziwne, ale nie wszystkie drogi znajdujące się na ternie miasta są miejskie. W Łęczycy mamy cztery kategorie ulic: krajowe, wojewódzkie, powiatowe i miejskie: tzw. gminne – mówi Jakub Pietkiewicz - Każda z wymienionych grup ma swojego, autonomicznego zarządcę, który odpowiada za ich stan - w szczególności za sprzątanie, odśnieżanie, naprawy i remonty. Największe i najbardziej uczęszczane z łęczyckich dróg to paradoksalnie ulice, na które Burmistrz Miasta nie ma żadnego wpływu.

Reklama

Pełnomocnik burmistrza dodaje, że miasto dba o infrastrukturę drogową, jednak nie może tego robić na nie „swoich” ulicach.

- Samorząd miejski dba na co dzień o infrastrukturę drogową: sprzątamy miejskie ulice, odśnieżamy i w miarę możliwości remontujemy najbardziej zniszczone fragmenty. Ale możemy robić to tylko na tych ulicach, których jesteśmy zarządcą. A paradoksalnie najbardziej uczęszczane drogi jak te czyli ulice Ozorkowskie Przedmieście i Henryka Sienkiewicza to drogi na które miejski samorząd nie ma wpływu bo są drogami o statusie drogi krajowej i są zarządzane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Jakub Pietkiewicz zaznacza, że miasto wielokrotnie interweniowało w tych sprawach.

- Pomimo, że droga biegnie przez środek miasta i jest bardzo uczęszczana sprawia wrażenie zapomnianej przez swojego właściciela. Wielokrotnie dopominaliśmy się remontów zjazdów, remontów chodników i elementów mających poprawiać bezpieczeństwo. Apelowaliśmy o odśnieżanie i sprzątanie. Nasze apele przekładają się z czasem na działania podejmowane przez zarządcę jednak w najczęściej w stopniu niewystarczającym by nadrobić wieloletnie zaniedbania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.