Reklama

Reklama

Eko-Szkolenia w powiecie łęczyckim

Opublikowano: 3 listopada 2015 11:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W minionym tygodniu w czterech szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Łęczyckiego odbyły się szkolenia na temat energii odnawialnej, realizowane w ramach Projektu pn.„Edukacja ekologiczna mieszkańców Ziemi Łęczyckiej”. Projekt jest realizowany od maja, a zakończenie planowane jest na koniec listopada. W ramach Projektu realizowane były m.in. festyny Majówka Zdrowia, Hubertus Łęczycki, organizowano wiele konkursów ekologicznych dla dzieci i młodzieży, odbyły się także spacery po Pradolinie Warszawsko – Berlińskiej i wiele innych działań podwyższających wiedzę ekologiczną. Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i jest kontynuacją projektów, realizowanych w latach poprzednich.Duży trend w Europie i na świecie sprawia, że zainteresowanie pozyskiwaniem energii ze słońca, wiatru, Ziemi, czy wody, wciąż rośnie.

Reklama

 Do roku 2020, 15% energii wykorzystywanej w Polsce ma pochodzić z odnawialnych źródeł, tzw. OZE. Już dziś można zauważyć inwestycje na terenie powiatu łęczyckiego, które wpływają na dążenie do osiągnięcia zakładanych wskaźników.

 Do przykładów takich działań należą m.in. obiekty wykorzystujące biomasę - kotłownia w ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku, solary słoneczne w Zespole Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Łęczycy, panele fotowoltaiczne przy zastosowaniu oświetlenia ulic w Gminie Daszyna, pompy ciepła przy I L.O. im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy i wiele innych przykładów zastosowania instytucjonalnego i w prywatnych gospodarstwach domowych.

 Planowane są kolejne wnioski o dofinansowanie powiatowych inwestycji.

Ważnym elementem edukacji ekologicznej są nauczyciele prowadzący Ekopracownie we wszystkich szkołach Powiatu Łęczyckiego.

Dzięki coraz nowszym zastosowaniom, wzrasta nie tylko świadomość mieszkańców, ale także postają nowe zawody, dające szanse dla młodych absolwentów szkół, wchodzących na rynek pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.