Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa już w tę sobotę

Opublikowano:
Autor:

Ekstremalna Droga Krzyżowa już w tę sobotę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Po raz pierwszy w naszym mieście będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa, będąca wyzwaniem dla ducha i ciała. Pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek – przywódca Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.Ekstremalna Droga Krzyżowa według idei ma być miejscem dla każdego mężczyzny szukającego Boga, a powstała z przyczyny potrzeby zmiany standardowego spojrzenia na mężczyznę w Kościele. Opis trasyTrasa ma długość 44 km i wiedzie drogami asfaltowymi nieoświetlonymi i mało uczęszczanymi, drogami polnymi, leśnymi. Niewielka część trasy poprowadzona jest bezdrożem. Zdarzają się również tereny podmokłe.PrzebiegŁęczyca - Borki - Skromnica - Leźnica Wielka - Trojany - Mrożewice - Pełczyska - Solca Wielka - Parzyce - Leśmierz - Bogdańczew - Góra Św. Małgorzaty - Tum - Łęczyca.

Dojazd i powrót

EDK zaczynamy Mszą Świętą o godzinie 20:00 w sobotę 08.04.2017 r.  w kościele św. Andrzeja w Łęczycy, a kończymy w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Łęczycy. Ewentualny dojazd i powrót każdy z uczestników organizuje we własnym zakresie.

Rekomendacja

Choć trasa nie jest nadmiernie trudna technicznie jednak pokonywanie nocą bezdroży, przejść przez las, czy pola może powodować trudności nawigacyjne w terenie. Zalecamy dokładne zapoznanie się z przebiegiem trasy.

Bezpieczeństwo

Choć EDK ma charakter przejścia indywidualnego, powinniśmy zadbać nie tylko o nas samych i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie!

Każdy pieszy poruszający się po drogach publicznych ma obowiązek nosić elementy odblaskowe. Trzeba zaopatrzyć się kamizelkę odblaskową oraz latarkę. Przed wyjściem z domu należy poinformować bliskie osoby o planach wyruszenia na EDK. Warto także zostawić im mapę z trasą, na wypadek gdyby niemożliwy był dalszy marsz i trzeba było prosić ich o przyjazd.

Więcej informacji na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i jej trasy można znaleźć: TUTAJ

Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta

Natomiast w piątek (7 kwietnia) ulicami miasta przejdzie Droga Krzyżowa w formie bliższej tej tradycyjnej. Nabożeństwo rozpocznie się w kościele oo. Bernardynów o godzinie 19.00. Niosąc krzyż i rozważając stacje Drogi Krzyżowej, wierni przejdą ulicami miasta i zakończą Drogę Krzyżową w kościele św. Andrzeja Apostoła. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE