Reklama

Reklama

Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej nr 3

Opublikowano: pon, 2 paź 2017 11:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W czwartek 28 września Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętowany we wszystkich krajach europejskich. Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych niezależnie od wieku.Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków  pokazano uczniom,  iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Święto wielojęzyczności to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy. W naszej szkole nie mogło zabraknąć akcentu tego święta.

Reklama

Uczniowie i rodzice, wchodząc do szkoły widzieli kolorowe napisy na schodach oraz flagi różnych państw europejskich. Kolorowe schody przyciągały wzrok i zmuszały do zastanowienia w jakim języku napisane jest dane powitanie. Znalazły się tam powitania w 12 różnych językach, a największym zainteresowaniem cieszyły się języki grecki i rosyjski ze względu na przyciągające wzrok literki.

Na sali gimnastycznej odbyła się spontaniczna i pełna pozytywnej energii zabawa. Uczniowie klas 5-7 przedstawiali scenki, prezentacje, piosenki w różnych językach. Mieszały się dźwięki włoskie, czeskie, portugalskie, rosyjskie i inne. W przerwach między występami publiczność miała do wykonania zadania, typu liczenie do 10 w różnych językach, wspólne śpiewanie „Panie Janie” w kilku językach, odgadywanie języków usłyszanych w piosence.

Były to dwie godziny aktywnej, ciekawej, energetycznej i edukacyjnej zabawy. Zachęcamy również do nauki języków obcych na co dzień, ponieważ ich znajomość odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Na kolejne obchody tego dnia w Szkole Podstawowej nr3 zapraszamy za rok.

Nauczyciele języków obcych: Monika Góralczyk, Agnieszka Kaźmierczak, Anna Kozajda i Alina Miazek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.