Reklama

Ewa Różańska liderką tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Opublikowano:
Autor:

Ewa Różańska liderką tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W pierwszym mityngu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Spale wystartowali uczniowie i absolwenci Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy zrzeszeni w MKLA Łęczyca.Świetnie zaprezentowała się Ewa Różańska, która ustanowiła nowy rekord Łęczycy w pchnięciu kulą juniorek młodszych (15.54 m) i została nową liderką tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jej wynik jest o cztery centymetry lepszy od minimum kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Europy.

Bardzo dobrze zaprezentowała się grupa skoczków wzwyż. A wśród nich nasi absolwenci: Dawid Wawrzyniak uzyskał 210 cm co dało mu czwarte miejsce, Łukasz Karwacki wyrównał rekord życiowy 205 cm, Krystian Kaźmierczak skoczył 195 cm.

Wszyscy mają kwalifikację na Halowe Mistrzostwa Polski. Bartosz Tuszyński był trzeci w biegu na 60 m przez płotki 8.50 s ,Katarzyna Mrozińska zajęła piąte miejsce w skoku o tyczce 2.80 m.

Oboje mają także zapewniony start w mistrzostwach. Dobry wynik na 600 m uzyskał Marek Szymański 1.21.23 min. Dwa rekordy życiowe poprawił Paweł Zajma 7.55 s na 60 m i 24.34 s na 200 m. Katarzyna Ignatowicz uzyskała 155 cm a Paulina Sieradzka 150 cm w skoku wzwyż. Maciej Wawrzyniak pchnął kulą na odległość 12.90 m zajmując szóste miejsce. Na mityngu w Łodzi Adrian Mikołajczyk ustanowił rekord Łęczycy w skoku o tyczce 3.80 m.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE