Reklama

GDDKiA zbuduje nowy przepust na Czartówce

Opublikowano:
Autor:

GDDKiA zbuduje nowy przepust na Czartówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jak poinformowało biuro senatora Przemysława Błaszczyka, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała do uzgodnienia Program Inwestycji dla zadania pod nazwą: „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego przepustu na cieku Czartówka w ciągu drogi krajowej nr 91 w mieście Łęczyca”.Powodem przygotowania Programu Inwestycji jest decyzja z dnia 11 stycznia br. wydana przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego nakazu rozbiórki samowolnie wybudowanego przepustu drogowego przy ul. Ozorkowskie Przedmieście z uwagi na parametry obiektu powodujące realne niebezpieczeństwo spiętrzeń wód, co w konsekwencji może spowodować niebezpieczeństwo dla ludzi i mienia znajdującego się w sąsiedztwie rozbudowanego przepustu.Finansowanie zadania przypada na lata 2016-2017, natomiast sama realizacja robót ma nastąpić w 2017 roku. Szacunkowy, łączny koszt inwestycji wynosi 941,134 tys. zł

Powodem rozpoczęcia prac w przyszłym roku jest to, że zadanie nie zostało ujęte w projekcie budżetu państwa na rok 2016, jednak sama Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad posiada rezerwę środków umożliwiającą umieszczenie zadania w planie na rok 2016 a tym samym zabezpieczenie wymaganych środków na rok 2017.

Senator Przemysław Błaszczyk nie kryje zadowolenia z tego powodu i zapowiada, że to nie koniec planowanych inwestycji na terenie powiatu łęczyckiego.

- Informacja z całą pewnością cieszy. Mam nadzieję, że małymi krokami będziemy szli naprzód, a ta inwestycja nie jest ostatnią – powiedział senator. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE