Reklama

Gdzie odbędzie się Majówka Zdrowia?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie odbędzie się Majówka Zdrowia? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Tegoroczna majówka zdrowia odbędzie się 23 maja w sobotę. Wyjątkowo jednak, nie w parku – zielonych płucach naszego miasta, które idealnie obrazowało zdrowy tryb życia połączony z ekologią - lecz na placu Tadeusza Kościuszki.

- Ze względu na rewitalizację parku miejskiego, tegoroczna majówka zdrowia została przeniesiona na plac Tadeusza Kościuszki – mówi Janusz Jankowski, kierownik Wydziału Promocji Starostwa – Na szczęście trasa biegu przełajowego o Puchar Starosty nie zmieniła się, także zawodnicy startując z parku będą biegli do Tumu i z powrotem. Jest o co walczyć, ponieważ na zwycięzcę czeka specjalna nagroda w postaci roweru sportowego.

Jak co roku majówka zdrowia będzie miała na celu propagowanie zdrowego i ekologicznego trybu życia. Chętni będą mogli skorzystać z badań EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze. Nowością będzie obecność dietetyka, który udzieli cennych porad na temat zdrowego  odżywiania. Do Łęczycy zawitają także różnego rodzaju organizacje pozarządowe.

- Na spotkanie organizacyjne stawiło się około 30 osób, także śmiało możemy powiedzieć, że majówka cieszy się zainteresowaniem i popularnością – powiedział.

Poza tym przewidziano również występy dzieci i młodzieży na łęczyckiej scenie artystycznej. Każdy, kto przybędzie, otrzyma również jabłko symbolizujące zdrowe odżywianie. Start majówki zaplanowany jest na godzinę 10:00.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE