Reklama

Reklama

Gimnazjaliści i "Sowa Matematyczna"

Opublikowano: pt, 8 sty 2016 08:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej on-line Sowa Matematyczna. W grupach czteroosobowych pokonywali trudności intelektualne, bowiem mieli do rozwiązania 30 zadań o różnym stopniu trudności.Podczas pracy grup można było zauważyć integrację i dobrą współpracę. Nad konkursem opiekę sprawowały Sławomira Szlaska i Elżbieta Cichowska.

Reklama

Warto dodać, że Sowa Matematyczna to konkurs, który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach, technikach czy szkołach zawodowych. Główną ideą konkursu jest przygotowanie uczniów do egzaminów kończących poszczególne etapy nauki (sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej, egzamin gimnazjalny oraz maturalny). Konkurs jest w formie testu, który uczniowie rozwiązują przez Internet (istnieje możliwość wyboru wersji drukowanej). Na rozwiązanie zadań uczestnicy mają 60 minut.

W pierwszym etapie test składa się z 30 zadań zamkniętych. Każde pytanie punktowane jest od 1 do 3 punktów w zależności od stopnia trudności. Uczniowie mogą wybrać tylko jedną poprawną odpowiedź spośród pięciu podanych. W przypadku gdy uczestnik nie zaznaczy żadnej odpowiedzi lub zaznaczy odpowiedź błędną- nie otrzymuje żadnego punktu. Pierwszy etap rozwiązywany jest przez uczniów we wcześniej ustalonych czteroosobowych drużynach. Dana grupa nanosi odpowiedzi na jedną wspólną kartę odpowiedzi lub rozwiązuje test przy użyciu jednego komputera.

Do drugiego etapu konkursu zostaną zakwalifikowani uczniowie drużyn, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w pierwszym etapie. W II etapie uczniowie nie rozwiązują już zadań w grupach - każdy odpowiada za swoją pracę indywidualnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.