Na początek uczniowie wzięli udział w arcyciekawych warsztatach dr Roberta Kowalczyka nt. algorytmów szyfrujących i podpisu elektronicznego, następnie w wykładzie matematycznym prof. dr hab. Władysława Wilczyńskiego. Z kolei na zajęciach z dr Witoldem Budziszem można było praktycznie poznać funkcje profesjonalnego programu komputerowego AmiBroker, z którego użyciem analizuje się dane i historię cen akcji na giełdach papierów wartościowych. Jak obliczany jest indeks WIG ? Kim był Charles Dow i o czym informuje indeks Dow Jones? Czym jest ciąg Fibonacciego, oscylator, czarna i biała świeca, formacja głowy i ramion i czy można zarobić na spadku cen akcji - to tylko kilka z poruszonych zagadnień.
Władze uczelni przedstawiły również bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Szczególną uwagę zwróciły kierunki, które pozwalają łączyć pasję do nauk ścisłych z językiem angielskim.
Na zakończenie wizyty na uniwersytecie gimnazjaliści mogli zabłysnąć na interaktywnych zajęciach dr Piotra Cybuli pt. „GPS – jak to działa?”. Magdalena Mazur i Wojciech Durys z klasy I e zgarnęli najszybciej większość „punktów” i wykazali się refleksem oraz dużą wiedzą z fizyki, geografii i matematyki.
Przed młodymi mechatronikami już wkrótce kolejne wyzwanie i udział w ogólnopolskim wydarzeniu pod patronatem najważniejszych instytucji naukowych z dziedziny robotyki.
Wizyta na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, to kontynuacja działań zapoczątkowanych przez naszą szkołę w poprzednich latach. Dzięki staraniom nauczycieli: Renaty Wasiak, Łukasza Cybulskiego, Agnieszki Andryskowskiej, przychylności władz uczelni, a także wykładowców: dr hab. Tadeusza Antczaka i dr hab. Grażyny Horbaczewskiej ta współpraca stała się możliwa i jest cały czas rozwijana. Zajęcia na uczelniach wyższych, praca z wykładowcami i studentami cieszą się dużą popularnością wśród uczniów oraz są bardzo pozytywnie odbierane przez rodziców. Stanowią znakomitą okazję do poszukiwania życiowych pasji.
Warto dodać, że udział w festiwalu to część prowadzonej od kilku lat działalności naszego gimnazjum mającego na celu wdrażanie nowego, innowacyjnego przedmiotu jakim jest mechatronika, uczenia programowania i konstruowania robotów, stwarzania uczniom warunków do przeżycia niezwykłej przygody w świecie nowoczesnych technologii.
Gimnazjaliści na XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi
Opublikowano:
Autor: am/Gimnazjum im. Jana Pawła II
Przeczytaj również:
AktualnościNowatorsko wyposażone pracownie komputerowe i mechatroniczne, druk 3D i dron to już codzienność dla łęczyckich gimnazjalistów. Bardzo młodzi, a już utytułowani mechatronicy, wszechstronnie rozwijają swoje zainteresowania i talenty we współpracy z Politechniką Łódzką oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.W kwietniu korzystając z zaproszenia UŁ - uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy Strona główna Wydarzenia Rekrutacja Dziennik Dla rodziców Kontakt mogli ponownie zasiąść w studenckich ławach podczas wykładów, warsztatów i prezentacji XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, tym razem ramię w ramię z uczniami szkół średnich.
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE