Reklama

Reklama

Gimnazjaliści na XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

Opublikowano: pon, 2 maj 2016 10:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Nowatorsko wyposażone pracownie komputerowe i mechatroniczne, druk 3D i dron to już codzienność dla łęczyckich gimnazjalistów. Bardzo młodzi, a już utytułowani mechatronicy, wszechstronnie rozwijają swoje zainteresowania i talenty we współpracy z Politechniką Łódzką oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.W kwietniu korzystając z zaproszenia UŁ - uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy      Strona główna     Wydarzenia     Rekrutacja     Dziennik     Dla rodziców     Kontakt mogli ponownie zasiąść w studenckich ławach podczas wykładów, warsztatów i prezentacji XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, tym razem ramię w ramię z uczniami szkół średnich.

Reklama

Na początek uczniowie wzięli udział w arcyciekawych warsztatach dr Roberta Kowalczyka nt. algorytmów szyfrujących i podpisu elektronicznego, następnie w wykładzie matematycznym prof. dr hab. Władysława Wilczyńskiego. Z kolei na zajęciach z dr Witoldem Budziszem można było praktycznie poznać funkcje profesjonalnego programu komputerowego AmiBroker, z którego użyciem analizuje się dane i historię cen akcji na giełdach papierów wartościowych. Jak obliczany jest indeks WIG ? Kim był Charles Dow i o czym informuje indeks Dow Jones? Czym jest ciąg Fibonacciego, oscylator, czarna i biała świeca, formacja głowy i ramion i czy można zarobić na spadku cen akcji - to tylko kilka z poruszonych zagadnień.

Władze uczelni przedstawiły również bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Szczególną uwagę zwróciły kierunki, które pozwalają łączyć pasję do nauk ścisłych z językiem angielskim.

Na zakończenie wizyty na uniwersytecie gimnazjaliści mogli zabłysnąć na interaktywnych zajęciach dr Piotra Cybuli pt. „GPS – jak to działa?”. Magdalena Mazur i Wojciech Durys z klasy I e zgarnęli najszybciej większość „punktów” i wykazali się refleksem oraz dużą wiedzą z fizyki, geografii i matematyki.

Przed młodymi mechatronikami już wkrótce kolejne wyzwanie i udział w ogólnopolskim wydarzeniu pod patronatem najważniejszych instytucji naukowych z dziedziny robotyki.

Wizyta na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, to kontynuacja działań zapoczątkowanych przez naszą szkołę w poprzednich latach. Dzięki staraniom nauczycieli: Renaty Wasiak, Łukasza Cybulskiego, Agnieszki Andryskowskiej, przychylności władz uczelni, a także wykładowców: dr hab. Tadeusza Antczaka i dr hab. Grażyny Horbaczewskiej ta współpraca stała się możliwa i jest cały czas rozwijana. Zajęcia na uczelniach wyższych, praca z wykładowcami i studentami cieszą się dużą popularnością wśród uczniów oraz są bardzo pozytywnie odbierane przez rodziców. Stanowią znakomitą okazję do poszukiwania życiowych pasji.

Warto dodać, że udział w festiwalu to część prowadzonej od kilku lat działalności naszego gimnazjum mającego na celu wdrażanie nowego, innowacyjnego przedmiotu jakim jest mechatronika, uczenia programowania i konstruowania robotów, stwarzania uczniom warunków do przeżycia niezwykłej przygody w świecie nowoczesnych technologii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.