Po zdobyciu wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, uczniowie będą się nią dzielić z rówieśnikami i młodszymi kolegami z innych szkół i przedszkoli. Ważnym elementem programu jest wyjście uczniów poza szkołę – do mieszkańców. Uczniowie będą prowadzić wywiady, badać stan wiedzy na temat bezpieczeństwa, promować odpowiedzialne postawy na drogach, zwracać uwagę na niebezpieczne miejsca. Wspierani przez władze lokalne, policję, organizacje społeczne i Oddziały Banku BGŻ, będą zastanawiać się nad tym jak zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Następnie zaproponują odpowiednie rozwiązania i sposoby ich wprowadzenia w swojej miejscowości.
Dotychczas w „Jeżdżę z głową” wzięło w udział 360 nauczycieli i 9 tys. uczniów z 200 gimnazjów w całej Polsce. Projekt stał się inspiracją dla ponad 48 000 ambasadorów do aktywności na rzecz bezpieczeństwa. W 70 miejscowościach uczniowie przedstawili samorządom Mapy Problemów Drogowych, co w wielu przypadkach zaowocowało pomysłami na poprawę sytuacji na lokalnych drogach.
Program jest objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Komendy Głównej Policji. Partnerami programu są Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.
Więcej informacji na temat programu jest dostępnych na stronie: www.jezdzezglowa.pl oraz na fanpage’u programu.
Miejscowości z województwa łódzkiego, z których szkoły zakwalifikowały do III edycji „Jeżdżę z głową” to: Radomsko (83 uczniów), Sieradz (25), Skierniewice (30), Świnice Warckie (6) oraz Wieluń (146).