Reklama

Gimnazjaliści ze Świnic jeżdżą z głową

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjaliści ze Świnic jeżdżą z głową - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Rozpoczęła się III edycja ogólnopolskiego edukacyjnego programu „Jeżdżę z głową” Fundacji BGŻ. W tym roku zakwalifikowało się do niego 5 szkół gimnazjalnych z województwa łódzkiego. Rekordzistą jest Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej w Wieluniu, które zgłosiło do udziału aż 146 uczniów. Wśród zakwalifikowanych szkół jest także Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich.W tym roku w programie weźmie udział prawie 3 tys. uczniów szkół gimnazjalnych z całego kraju i ich nauczycieli. Wiele szkół uczestniczy w projekcie już po raz trzeci. Program „Jeżdżę z głową” od 3 lat pomaga uczniom i ich nauczycielom w dokonywaniu pozytywnych zmian w ich otoczeniu. Zaangażowanie wszystkich mieszkańców, wsparcie jednostek policji i władz lokalnych przynosi realne zmiany zwiększające bezpieczeństwo na drogach.Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie uczą się praktycznego wykorzystania przepisów ruchu drogowego, zachowań prawidłowych dla pieszych i rowerzystów oraz kultury i życzliwości wobec innych użytkowników dróg. Do nauki nauczyciele wykorzystują planszową grę strategiczną, film animowany i inne materiały programowe. Aby zwiększyć widoczność uczniów na drogach, Fundacja BGŻ przygotowała także kamizelki i opaski odblaskowe.

Po zdobyciu wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, uczniowie będą się nią dzielić z rówieśnikami i młodszymi kolegami z innych szkół i przedszkoli. Ważnym elementem programu jest wyjście uczniów poza szkołę – do mieszkańców. Uczniowie będą prowadzić wywiady, badać stan wiedzy na temat bezpieczeństwa, promować odpowiedzialne postawy na drogach, zwracać uwagę na niebezpieczne miejsca. Wspierani przez władze lokalne, policję, organizacje społeczne i Oddziały Banku BGŻ, będą zastanawiać się nad tym jak zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Następnie zaproponują odpowiednie rozwiązania i sposoby ich wprowadzenia w swojej miejscowości.

Dotychczas w „Jeżdżę z głową” wzięło w udział 360 nauczycieli i 9 tys. uczniów z 200 gimnazjów w całej Polsce. Projekt stał się inspiracją dla ponad 48 000 ambasadorów do aktywności na rzecz bezpieczeństwa. W 70 miejscowościach uczniowie przedstawili samorządom Mapy Problemów Drogowych, co w wielu przypadkach zaowocowało pomysłami na poprawę sytuacji na lokalnych drogach.

Program jest objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Komendy Głównej Policji. Partnerami programu są Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Więcej informacji na temat programu jest dostępnych na stronie: www.jezdzezglowa.pl oraz na fanpage’u programu.

Miejscowości z województwa łódzkiego, z których szkoły zakwalifikowały do III edycji „Jeżdżę z głową” to: Radomsko (83 uczniów), Sieradz (25), Skierniewice (30), Świnice Warckie (6) oraz Wieluń (146).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE