Reklama

Gmina doszła do porozumienia z wykonawcą

Opublikowano:
Autor:

Gmina doszła do porozumienia z wykonawcą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Gościem na dzisiejszej komisji rolnictwa był przedstawiciel firmy Kolbet, która na zamówienie gminy Łęczyca wyrównywała i uzupełniała ubytki w drogach znajdujące się na terenie gminy. Prace szły dobrze do momentu, kiedy to w jednej z próbek znaleziono kruszywo wapienne. Wówczas dalsze prace stanęły pod znakiem zapytania.Przewodniczący komisji rolnictwa Krzysztof Królak przyznał, że gmina oczekuje od firmy podjęcia konkretnych działań w celu rozwiązania problemu. Początkowo przedstawiciel firmy starał się bronić swojego stanowiska mówiąc, że wina leży również po stronie gminy, która w specyfikacji zamówienia podała stare normy.- Przede wszystkim są błędy w dokumentacji. W specyfikacji są podane stare normy, które już nie obowiązują. Po drugie, powiem tylko tyle: po przeglądzie tych dróg, które przejechałem, po wizji lokalnej, wśród mieszkańców są zastrzeżenia, że czemu nie ma asfaltu, ale ogólne zadowolenie jest – mówił przedstawiciel.

Mówił także o tym, że nie tylko firma ma problem, ale również gmina, która rzekomo dopuściła się błędów formalnych . Zaznaczył jednak, że jest otwarty na propozycje.

- Czekam za propozycje z państwa strony i chciałbym to uregulować. Mówię, tutaj gmina też nie jest czysta.

Wójt Jacek Rogoziński nie do końca zgodził się z przedstawicielem w sprawie rzekomych zaniedbań ze strony gminy.

- To, na co się pan powołuje… Owszem, w specyfiakcji została podana stara norma. Jednak ani stara norma ani nowa norma nie zawiera w swoim piśmie kruszywa wapiennego. Także ten argument nie trafia. Rozmawialem z prawnikami i żaden z nich nie stwierdził, że istnieje możliwość występowania kruszywa wapiennego – mówił wójt.

Przedstawiciel z kolei powoływał się na swoje źródła, mówiąc, że na kruszywie wapiennym jednak można budować. Zaczął również powoływać się na cenę wykonania.

- Chcieliście osiągnąć coś innego, macie coś innego. Chcieliście mieć super cenę w niewielkim budżecie. Powiedzcie, co ja mam zrobić ze swojej strony żeby było dobrze, a ja postaram się to wykonać.

Głos przejął radny Grzegorz Góra, który najpierw powołał się na odpis z labolatorium, które stwierdziło obecność kruszywa wapiennego. Następnie stwierdził, że zrozumie, jeśli właściciel poprosi o czas na naprawę wykonywanej pracy, jednak jak zaznaczył, resztą są sprawy sądowe.

- My cały czas jesteśmy otwarci na propozycje, ale propozycje szanujące nas, jako gminę Łęczyca, która daje pieniądze. Jest prosta odpowiedź: albo chce pan ugody z gminą Łęczyca albo gmina Łęczyca wywiąże się z tego zamówienia, które było w przetargu, więc rozmawiajmy. Jeśli nie, to nie widzę potrzeby dalszej dyskusji.

Dyskusja jednak zaczęła się przeciągać i doszło do słownych przepychanek i obupólnego obrzucania się winą. Wójt Jacek Rogoziński postanowił postawić ultimatum.

- Jeżeli dzisiaj nie dojdziemy do porozumienia, to niestety, ja, jako urzędnik państwowy muszę wywiązać się z jeszcze jednego obowiązku narzuconego mi przez prawo, czyli zgłoszenia sprawy do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Przedstawiciel firmy zaproponował rozwiązanie tego problemu.

- Dobrze, to zawrzyjmy taką ugodę w dniu dzisiejszym. Ja się zobowiązuję wykonać 100% poprawę tego zadania.

Czas zadania został wydłużony i zakończenie prac zaplanowane jest na 31 sierpnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE