Reklama

Gmina Grabów dostanie pieniądze na realizację projektów

Opublikowano:
Autor:

 Gmina Grabów dostanie pieniądze na realizację projektów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Gmina Grabów walczy o środki zewnętrzne. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął dwa konkursy: „Nasza Eko-Pracownia” oraz „Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego”. W obu przypadkach gminie Grabów udało się uzyskać dofinansowanie.- Dzięki współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Gmina Grabów będzie realizować trzy projekty. Dwa dotyczą utworzenia ekopracowni w szkołach w Grabowie i Sobótce, trzeci dotyczy edukacji ekologicznej. Łączna kwota dofinansowania wynosi 85 657 zł – mówi wójt gminy Tomasz Pietrzak. 

Projekty „Nasza Eko-Pracownia” będą realizowane przez dwie szkoły: w Grabowie, na który szkoła otrzyma 34 972 zł oraz w Sobótce – 31 563 zł.

Projekt pod nazwą „Przez zabawę, konkursy, naukę i śmiech uczymy dbania o naszej małej ojczyzny zieleń – adepci segregacji” będzie realizowany przez gminę, która otrzyma na ten cel 19 122 zł.

Wójt nie kryje zadowolenia i zaznacza, że gmina jest przygotowana do dalszego aplikowania po środki zewnętrzne. Jedyną jego obawą jest Klub Radnych.

- O przygotowanie do aplikowania po środki unijne nie obawiam się. Obawiam się natomiast o destrukcyjne podejście Klubu Radnych. Ogarnięci obsesją, podejmują szkodliwe decyzje i to może być przyczyną wielu niepowodzeń. Po półrocznej działalności Klubu Radnych, ta grupa przestała wreszcie ukrywać, że jest nastawiona negatywnie do wszystkich i wszystkiego – zakończył wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE