Reklama

Gmina Grabów pomoże poszkodowanym rolnikom

Opublikowano:
Autor:

Gmina Grabów pomoże poszkodowanym rolnikom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 28 czerwca przez powiat przeszła, kolejna już w tym roku, nawałnica, której skutki najdotkliwiej odczuli rolnicy z gminy Grabów. W tamtych miejscowościach spadł nie tylko obfity deszcz, ale i grad, który uszkodził uprawy.Władze podjęły decyzje o pomocy poszkodowanym. Jak na swoim blogu informował wójt Tomasz Pietrzak (wpis z 30 czerwca) wpłynęło 40 wniosków o oszacowanie szkód.- Nie są to jeszcze wszystkie wnioski, dlatego ponawiam moją prośbę o jak najszybsze przekazanie informacji w związku z gradobiciem do Urzędu Gminy. Wstępnie szacujemy, że jest to ponad 2% użytków rolnych w naszej gminie – pisał wójt, który również radził, aby rolnicy, którzy mieli uszkodzone budynki  mieszkalne, zgłaszali się do Jadwigi Soja z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na podstawie zgłoszeń gmina mogłaby wówczas ustalić skalę szkód i podjąć decyzję, co do ewentualnego wsparcia. 

Natomiast 4 lipca odbyła się sesja rady gminy w Grabowie, gdzie na wniosek dokonano zmian w budżecie w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na zasiłki celowe dla osób poszkodowanych. Jest to informacja skierowana do mieszkańców:  Borowa, Borucic, Bowętowa, Budek, Jaworowa, Kurzjamy, Klin, Łyżek, Odechowa, Odechówka, Pociechy, Potrzaskowa, Sławęcina, Szłap oraz Żaczek.

- W przyszłym tygodniu będą opracowane kryteria wsparcia na podstawie danych, które wpływają do Urzędu Gminy we wnioskach o szacowanie szkód. Wnioski o wsparcie będzie można składać indywidualnie w GOPS na podstawie protokołu komisji – poinformował na swoim blogu wójt Tomasz Pietrzak - Osoby, które poniosły szkodę w uprawach polowych proszę, by zgłosiły ten fakt do Biura Powiatowego ARiMR w Łęczycy w terminie maksymalnie 2 tygodni - licząc od daty zdarzenia. Ma to na celu zabezpieczenie bieżących interesów w ramach płatności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE