Reklama

Gmina Łęczyca pozyskała środki na termomodernizację szkoły w Siedlcu

Opublikowano:
Autor:

Gmina Łęczyca pozyskała środki na termomodernizację szkoły w Siedlcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Gmina Łęczyca pozyskała środki w wysokości 344 645,12 zł na realizację inwestycji pn. „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej i Biblioteki w Siedlcu wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej, wymianą instalacji oświetleniowej oraz grzejników centralnego ogrzewania - ograniczenie niskiej emisji". Dofinansowanie otrzymano w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków Poddziałanie IV.2.2. Termomodernizacja budynków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji planowane jest wykonanie:

- termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Siedlcu w zakresie m.in. docieplenia ścian, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wymianę grzecinkow co, montaż ogniw fotowoltaicznych, wymiana oświetlenia,

- termomodernizacji Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu w zakresie m.in.: docieplenia ścian zewnętrznych, naprawy więźby dachu i wykonania nowego pokrycia.

Celem ogólnym projektu jest ochrona środowiska, ograniczenie niskiej emisji oraz zmniejszenie strat ciepła w budynkach w sektorze publicznym. 

Natomiast celem głównym jest poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej oraz budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Siedlcu w Gminie Łęczyca.

- Złożyliśmy wniosek na dofinansowanie termomodernizacji szkoły podstawowej i biblioteki w Siedlcu. W momencie podpisania umowy o konkurs, rozpoczniemy realizację umowy. Realizacja najprawdopodobniej będzie odbywała się w cyklach rocznych przez dwa lata – powiedział wójt Jacek Rogoziński. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE