Reklama

Gmina Łęczyca wprowadzi zmiany w budżecie na 2015 rok

Opublikowano:
Autor:

Gmina Łęczyca wprowadzi zmiany w budżecie na 2015 rok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na X sesji rady gminy jednym z punktów obrad był punkt o podjęciu uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2015 rok. Nie wszyscy radni byli jednak za podjęciem uchwały. Radnemu Jerzemu Kazimierskiemu nie podobał się fakt, że zmiany, które miałyby zostać wprowadzone, nie uwzględniają remontu drogi na odcinku Topola Katowa – Wilczkowice, w wyniku czego zażądał wyjaśnień od wójta Jacka Rogozińskiego w tej sprawie.- Zmiany w budżecie są zapisane, ale nie wszystkie. Taka jedna, istotna zmiana będzie zapisana dopiero na koniec roku i to dotyczy drogi, która prowadzi z Wilczkowic do Topoli Katowej.Jest taka piosenka, która mówi „jak dobrze mieć sąsiada”. I ja jestem w tej sytuacji, że mój sąsiad jest bardzo blisko. Ten młody przystojniak, co się uśmiecha i ładną muszkę ma, jest moim sąsiadem i mieszkańcem Topoli Katowej – zaczął – i tak się składa, że jego babcia mieszka na Wilczkowicach. On, jak i mieszkańcy chcieliby usłyszeć informację, dlaczego remont tej drogi został przesunięty na rok 2016.

Głos w tej sprawie zabrał radny Grzegorz Góra, który przyznał szczerze, że nie rozumie działań radnego, ponieważ nikt nie skreśla naprawy tej drogi, a jedynie przesuwa jej remont o rok, przy okazji zwiększając szanse na jego efektywność. Radnemu Kazimierskiemu taka odpowiedź nie wystarczyła. Zaznaczył, że chodziło przede wszystkim o przekazanie gruntów pod budowę tej drogi, a które mieszkańcy przekazali, stąd tak ogromne wyczekiwanie na jej remont.

Uchwała została przegłosowana stosunkiem 14 za, 2 przeciw, po czym przy punkcie odpowiedzi na interpelacje i zapytania, wójt zabrał głos, uspokajając radnego i prosząc o cierpliwość.

- Te środki nie są stracone ani nie są zabrane. One są po prostu przesunięte, ponieważ ta droga pozwala nam na uzyskanie dofinansowania z programu rozwoju obszarów wiejskich i wykorzystanie środków unijnych. Dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość, to jest tylko jeden rok, jeżeli uda nam się uzyskać środki unijne. Jeżeli nie, będziemy ten projekt realizowali z budżetu gminy – zakończył.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE