Reklama

Gmina Łęczyca z budżetem na 2017 rok

Opublikowano:
Autor:

Gmina Łęczyca z budżetem na 2017 rok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W gminie Łęczyca po raz drugi z rzędu udało się najszybciej uchwalić przyszłoroczny budżet. Głosowanie odbyło się podczas poniedziałkowej sesji i stosunkiem 12 za, 1 głosem wstrzymanym i 1 przeciw podjęto uchwałę. Przyszłoroczny budżet gminy Łęczyca zakłada 30 754 500,62 zł dochodów przy wydatkach 30 643 960, zł. Największe części wydatków to wydatki związane z oświatą (11 mln zł).Gmina w przyszłym roku planuje przeznaczyć na inwestycje ponad 3 mln zł, z czego najważniejsze to: - budowa sali sportowej w Wilczkowicach – 1,5 mln zł- przydomowe oczyszczalnie ścieków – 1 mln zł- remonty dróg – 1 mln zł- termomodernizacja Szkoły Podstawowej i Biblioteki w Siedlcu – ponad 630 tys. zł (przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej w kwocie 344 645,12 zł)

Ponadto, budżet gminy Łęczyca w dużej mierze skupia się na zredukowaniu zadłużenia gminy. Przy obecnym zadłużeniu ponad  4 mln zł, gmina chce do końca 2017 roku zredukować je do poniżej 3 mln zł. 

Wójt Jacek Rogoziński nie ukrywa zadowolenia z faktu, że w gminie po raz kolejny tak szybko uchwalono budżet. Zaznacza również duży wkład w projektowanie budżetu pani skarbnik Agnieszki Kaszubskiej

- Po raz drugi w historii udało nam się ten budżet uchwalić w grudniu, jako jedynemu samorządowi w powiecie łęczyckim. Nie ukrywam, że jest to zasługa bardzo dużego wkładu pani skarbnik Agnieszki Kaszubskiej, która jest osobą młodą, zdeterminowaną i zdolną. Budżet został bez problemu uchwalony większością głosów. Gdy przejmowałem gminę, zadłużenie wynosiło niecałe 7 mln, w tej chwili udało nam się zejść do kwoty minimalnie ponad 4 mln, a na koniec 2017 roku będą to już niecałe 3 mln zł – skomentował wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE