Reklama

Goście z Ukrainy odwiedzili Łęczycę

Opublikowano:
Autor:

Goście z Ukrainy odwiedzili Łęczycę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Współpraca między Łęczycą a Włodzimierzem Wołyńskim zacieśnia się. Po tym jak burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński wraz z radnym Andrzejem Domagałą i Jackiem Ziółkowskim w dniach 24-27 lipca odwiedzili Włodzimierz Wołyński na zaproszenie tamtejszego samorządu z okazji obchodów 1027 rocznicy powstania miasta, nadszedł czas na wizytę gości z Ukrainy.Dziś po godzinie 13 reprezentanci tamtejszego samorządu zawitali do królewskiego miasta.- Myślimy między innymi o wymianie młodzieży, chociażby w charakterze sportowym, bo pan burmistrz mówi, że też mają na wysokim poziomie paru zawodników, a i u nas mamy bardzo wysoki poziom. Zaczniemy od tej wymiany, z dodaniem wątku chociażby nauki patriotyzmu, poszanowania godności i tak dalej. Wydaje mi się, że będzie to świetny temat – mówi Krzysztof Urbański, zastępca burmistrza , który ma ogromne nadzieje na udaną współpracę - Pan burmistrz wraz z współpracownikami są bardzo otwarci na współpracę z Łęczycą, a i my również chcemy się otworzyć na Włodzimierz Wołyński, bo po pierwsze: wspaniały kraj i miast, a co najważniejsze wspólne korzenie historyczne, dzięki czemu bardziej zacieśniamy swoje więzi.

Jacek Ziółkowski przytoczył historię Benedykta Polaka, która poniekąd połączyła dwa miasta.

- Są to miasta historyczne, Włodzimierz obchodził w tym roku 1027-lecie istnienia praw miejskich, ale takim elementem, który połączył Łęczycę już w średniowieczu był Benedykt Polak. Od niego się zaczęły nasze pierwsze kontakty. Franciszkanin w podróży do chana mongolskiego wyruszył z Łęczycy, a pierwszym miejscem, gdzie się zatrzymał był Włodzimierz Wołyński, gdzie na dworze księcia był dofinansowany również i wspierany w różne produkty niezbędne do wyprawy. Tak sięgneliśmy do historii, która nas już łączy, a mamy nadzieję, że będzie się to poszerzało jeszcze.

Samorządowcy zarówno z Włodzimierza Wołyńskiego, jak i z Łęczycy bardzo optymistycznie podchodzą do współpracy i mają nadzieję, że ciekawe projekty, nad którymi wspólnie pracują, przyniosą korzyści dla obu miast.

- Generelanie chcemy doprowadzić do takiej współpracy jak z Rillieux-la-Pape koło Lyonu. Chcemy doprowadzić, aby wskazano pewne kierunki mieszkańcom Łęczycy i Włodzimierza po to, żeby te przyjaźnie rodzinne, partnerskie, same się zawiązywały. Mamy świetny pomysł na promocję regionalnych potraw, które są w Włodzimierzu, które są w naszym regionie łęczyckim. Wydaje nam się, że kilka fajnych pomysłów możemy wspólnie zrealizować dla dobra mieszkańców Łęczycy, jak i Włodzimierza – zakończył Krzysztof Urbański.

Goście z Ukrainy będą w Łęczycy przez weekend. W tym czasie wezmą udział w XVII Międzynarodowym Turnieju Rycerskim, który jest wizytówką kulturalną i historyczną Łęczycy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE