Reklama

Happening na łęczyckim rynku

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności „Razem bezpieczniej” – to projekt, który jest już za nami. A wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, kiedy to grupa nauczycieli z trzech placówek: Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej, Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej oraz Szkoły Podstawowa w Błoniu opracowała projekt na kuratoryjny konkurs w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”.Realizacja przedsięwzięć i działań miała przede wszystkim promować aktywności uczniów, zwiększać otwartości szkoły na współpracę z otoczeniem, kształtować w uczniach prospołeczną postawę, a także budować pozytywny klimat szkoły i klasy.

Uczniowie z poszczególnych szkół przez cały okres trwania projektu mieli przydzielone zadania do realizacji, m.in.: przygotowywali grę terenową i uczestniczyli w niej, zapoznawali się ze szkodliwością używek i środków psychoaktywnych, tematyką cyberprzemocy, agresji, tolerancji podczas zajęć prowadzonych przez wychowawców, psychologa i pedagoga. W ciągu tego czasu powstały ciekawe prezentacje multimedialne i szereg tematycznych plakatów, które wykorzystano podczas happeningu, który miał miejsce 15 grudnia 2015 r. na rynku w Łęczycy i zakończył nasze zadania projektowe.

Realizacja zadań była możliwa dzięki zaangażowaniu zainteresowanych osób i pozyskanym środkom projektowym, dzięki którym nasza placówka została wzbogacona o laptop, aparat fotograficzny, rzutnik, projektor, sztalugi studyjne. Wspomniane środki wykorzystano także na wyposażenie gabinetu psychologiczno – pedagogicznego, które będzie służyć jako centrum „Porozmawiajmy” dla społeczności lokalnej.

Koordynatorem działań projektu „Razem bezpieczniej” została p. Alicja Zarzycka-Durda (psycholog), która wspólnie z pedagogiem szkolnym p. Andrzejem Łuczakiem oraz nauczycielami zaangażowanych podstawówek przygotowali szereg zadań dla uczestników projektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE