Uczniowie z poszczególnych szkół przez cały okres trwania projektu mieli przydzielone zadania do realizacji, m.in.: przygotowywali grę terenową i uczestniczyli w niej, zapoznawali się ze szkodliwością używek i środków psychoaktywnych, tematyką cyberprzemocy, agresji, tolerancji podczas zajęć prowadzonych przez wychowawców, psychologa i pedagoga. W ciągu tego czasu powstały ciekawe prezentacje multimedialne i szereg tematycznych plakatów, które wykorzystano podczas happeningu, który miał miejsce 15 grudnia 2015 r. na rynku w Łęczycy i zakończył nasze zadania projektowe.
Realizacja zadań była możliwa dzięki zaangażowaniu zainteresowanych osób i pozyskanym środkom projektowym, dzięki którym nasza placówka została wzbogacona o laptop, aparat fotograficzny, rzutnik, projektor, sztalugi studyjne. Wspomniane środki wykorzystano także na wyposażenie gabinetu psychologiczno – pedagogicznego, które będzie służyć jako centrum „Porozmawiajmy” dla społeczności lokalnej.
Koordynatorem działań projektu „Razem bezpieczniej” została p. Alicja Zarzycka-Durda (psycholog), która wspólnie z pedagogiem szkolnym p. Andrzejem Łuczakiem oraz nauczycielami zaangażowanych podstawówek przygotowali szereg zadań dla uczestników projektu.