Reklama

I miejsce w kraju dla Szkoły Podstawowej w Piątku

Opublikowano:
Autor:

I miejsce w kraju dla Szkoły Podstawowej w Piątku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniach 18 – 19 grudnia 2014 r. Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu zaprosiło szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, wychowawców, nauczycieli i uczniów w całym kraju do włączenia się w działania w ramach programu V edycji „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Tematem przewodnim V jubileuszowej edycji ogólnopolskiej akcji społecznej  była „Widoczność w ruchu drogowym”.  Niezależnie od głównego akcentu, jakim powinny być dyskusje i debaty klasowe lub szkolne, organizatorzy zachęcili do włączenia się w przedsięwzięcia towarzyszące, takie jak: akademie, apele, konkursy, przedstawienia, happeningi, spotkania z policjantami, rozmowy z poszkodowanymi w wypadkach drogowych.

Szkoła Podstawowa w Piątku  zorganizowała ponadto „Pokaz Mody z Odblaskiem”, Marsz Milczenia i Happening w Środku Polski. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej za ofiary wypadków drogowych z terenu naszej Gminy oraz zapalili znicze na grobach zmarłych w wypadkach drogowych. W szkole zorganizowano wystawę środowiskowa wytworów prac uczniowskich: plastyczne, fotograficzne, literackie.

- Do współpracy z nami zaprosiliśmy wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Piątek, władze samorządowe na czele z p. Wójtem Gminy Piątek Krzysztofem Lisieckim, radnych, KPP w Łęczycy na czele z Komendantem KPP insp. Pawłem Karolakiem oraz Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Dariuszem Kupiszem, Rewir Dzielnicowy KPP w Piątku na czele z kierownikiem Jarosławem Matusiakiem, strażacy OSP Piątek, społeczność lokalną - opowiada o akcji pani Krystyna Grabowska, dyrektor szkoły.

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku zajęła I miejsce w Polsce w kategorii  „SZKOŁA”. Koordynatorzy: dyrektor Krystyna Grabowska, Bożena Szymczak.

Serdecznie gratulujemy i zyczymy kolejnych sukcesów!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE