Reklama

I Pętla Łowicka

Opublikowano:
Autor:

I Pętla Łowicka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Z okazji 76. rocznicy Bitwy nad Bzurą, Klub Kolarski Łowicz zaprasza amatorów kolarstwa szosowego do udziału w I Pętli Łowickiej. Impreza odbędzie się w niedzielę 6 września. Bitwa nad Bzurą była największym i jedynym ofensywnym starciem kampanii wrześniowej 1939 r. Mimo porażki wojsk polskich, odegrała ważną rolę – zdezorganizowała niemieckie natarcie w kierunku Wisły i odciążyła oblężoną Warszawę.Trasa Pętli Łowickiej, o długości 130 km, pokrywa się z terenem działań wojennych: Łowicz – Łęczyca – Kutno – Łowicz.

Pętla Łowicka to coś więcej niż zwykła jazda na rowerze, ale nie wyścig. Każdy będzie mógł sprawdzić się na wymagającym dystansie i w ten sposób uczcić pamięć bohaterów II wojny światowej. Profil trasy jest płaski, ale za to naszpikowany wieloma atrakcjami. Jest wśród nich romańska Kolegiata w Tumie oraz zamki w Łęczycy i Oporowie. Górskim akcentem będzie wspinaczka na malowniczą Górę Św. Małgorzaty. Bardzo ciekawie zapowiada się pobyt w Kutnie, podczas którego będzie można zwiedzić Muzeum Bitwy nad Bzurą i przez chwilę poczuć klimat miasta róż (bufet). W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby dysponujące bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Przewidywana prędkość ruchu ok. 30 km/h. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność kolarstwa, Pętla Łowicka może być okazją do spotkania amatorów tej dyscypliny z sąsiednich miast i formą aktywnego spędzenia wolnego czasu.

PROGRAM:
8.30 – coffee time / Skwer Solidarności
9 – start / runda ulicami Łowicza10.30 – Łęczyca
11.30 – Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie
12.00 – bufet / Święto Róży w Kutnie
14.0 0 – przyjazd do Łowicza

Każdy uczestnik Pętli Łowickiej bierze w niej udział na własną odpowiedzialność i ma obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego. KK Łowicz nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia powstałe przed, w trakcie i po imprezie. Każdy uczestnik z obowiązany jest do jazdy na sprawnym rowerze oraz w kasku sztywnym.

Kontakt:

Bogumił Urbanek, prezes klubu
tel. 608 041 709,
email: b.urbanek@wp.pl
www.facebook.com/kklowicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE