Reklama

Ile miasto wydaje na pełnomocników?

Opublikowano:
Autor:

Ile miasto wydaje na pełnomocników? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wydatki miasta związane z pełnomocnikami są tematem, który od dłuższego czasu interesuje radnych, a na który nie mogą uzyskać szczegółowej odpowiedzi.Przypomnijmy, że wielokrotnie temat poruszał radny Marcin Zasada, a ostatnio sprawą zainteresował się także Marek Jóźwiak, który podczas październikowej sesji spytał o wydatki, jakie poniósł budżet miasta w związku z utworzeniem w urzędzie miejskim w Łęczycy stanowisk pełnomocników w latach 2015-2016. Odpowiedź magistratu była znacząca – wydano 4 680 zł. Wówczas radny Jóźwiak zarzekł się, że nie zostawi tak sprawy.

Obecnie w magistracie zatrudnionych jest czterech pełnomocników: pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, pełnomocnik burmistrza ds. kontaktów z mediami – Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. oświaty – Irena Gut-Leśkiewicz, oraz pełnomocnik burmistrza ds. kontaktów międzyinstytucjonalnych – Piotr Zacharski. 

Podczas wczorajszego posiedzenia komisji wspólnych temat wywołał radny Zasada, który spytał panią skarbnik Grażynę Życzkowską o to, jakie wydatki zaplanowało miasto na rok 2017 w związku ze stanowiskami pełnomocników.

- Łączna kwota, włącznie z alkoholówką to 211 468 zł – usłyszał w odpowiedzi. 

Same wydatki na stanowiska pełnomocników, które były autorskim pomysłem burmistrza to około 196 tys. zł (Pełnomocnik ds. kontaktów z mediami, pełnomocnik ds. kontaktów międzyinstytucjonalnych oraz pełnomocnik ds. oświaty). 

Marek Jóźwiak z kolei zapytał o wynagrodzenia dla prawników, ponieważ jego uwagę przykuł punkt w projekcie, mówiący o innych wydatkach na obsługę prawną. 

Na wynagrodzenia prawników magistrat wydaje około 130 tys. zł z czego 30 tys. zł związane jest z różnego rodzaju umowami zlecenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE