Reklama

Ilu miasto ma sekretarzy? „Pani Brygier jest w okresie wypowiedzenia bez świadczenia pracy”

Opublikowano:
Autor:

Ilu miasto ma sekretarzy? „Pani Brygier jest w okresie wypowiedzenia bez świadczenia pracy” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Sprawa sekretarza miasta Łęczyca, choć teoretycznie jest już wyjaśniona, nie do końca jest tak oczywista. Przypomnijmy, że na początku tej kadencji sekretarzem była Renata Brygier, która 18 maja 2016 roku została dyscyplinarnie zwolniona z pracy.25 lipca ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Kutnie przywrócił ją do pracy, jednak miasto nie dało za wygraną i odwołało się od wyroku. Dodatkowo 23 września dowiedzieliśmy się, że nowym sekretarzem miasta została Ewa Lewińska, która wygrała konkurs na to stanowisko. Natomiast, Sąd Okręgowy w Łodzi w dniu 21 kwietnia bieżącego roku zdecydował, że Renata Brygier zostanie przywrócona ponowne do pracy. Nie popracowała jednak zbyt długo, ponieważ 31 maja została ponownie zwolniona z pracy, tym razem z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia i bez obowiązku świadczenia pracy. Jej obowiązki ponownie przejęła Ewa Lewińska.

W teorii wszystko się zgadza, jednakże temat ten podczas ostatniej sesji rady miasta poruszył radny Wojciech Wojciechowski pytając czy miasto na tę chwilę ma jednego czy dwóch sekretarzy

- Mamy jednego sekretarza, pani Brygier jest w okresie wypowiedzenia bez świadczenia pracy, a uprawnienia pani sekretarz Lewińskiej wynikają z zarządzenia, które upoważnia ją do wykonywania działań w imieniu… - próbowała udzielić odpowiedzi adwokat Ewa Woźniak, jednak Wojciech Wojciechowski dopytywał, czy na stanowisku jest dwóch sekretarzy – Proszę pana, jest to osoba nieświadcząca pracy.

Radny nie odpuścił i spytał, czy pobiera za to pieniądze. W odpowiedzi usłyszał, że tak, po czym skwitował, że jednak jest dwóch sekretarzy, a nie jeden.

- Jest w okresie wypowiedzenia i nie świadczy pracy. Jeżeli pracownik nie świadczy pracy, to co do zasady nie podejmuje żadnych działań w związku z kierowaniem urzędu. Myślę, że pan insynuuje i próbuje doszukać się jakichś nieścisłości. 

Radny Wojciechowski wyszedł z innym rozwiązaniem tego problemu. 

- Pani mecenas, a nie lepiej by było jakby na przykład powołać panią Lewińską jako pełniącą obowiązki sekretarza miasta od czasu kiedy pani Brygier rozwiąże stosunek pracy z urzędem miasta?

Pani mecenas odpowiedziała, że nie ma takiej podstawy prawnej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE