Reklama

Inwestycje tej kadencji – strefa płatnego parkowania. Opłacalna?

Opublikowano:
Autor:

Inwestycje tej kadencji – strefa płatnego parkowania. Opłacalna? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Od uruchomienia strefy płatnego parkowania minęło już trochę czasu – zainstalowano ją 1 lutego – a wśród mieszkańców są różne opinie na temat tej inwestycji. Przypomnijmy, że temat płatnego parkingu nie jest nowy, na forum publicznym poruszono go w drugim kwartale 2015 roku. Wówczas kością niezgody między radą a burmistrzem była wysokość opłat: złotówka czy dwa złote. Ostatecznie jednak, 21 listopada 2016 roku podjęto uchwałę, a opłaty wyglądają następująco: pozostawienie auta w strefie płatnego parkowania na pierwsze pół godziny jest bezpłatne.

Przekroczenie 30 minut powoduje naliczenie opłat za pierwszą godzinę - 1,50 zł, za drugą - 1,70, za trzecią - 2 zł, i po 1,50 zł za każdą następną godzinę.

Nie brakuje głosów, że ta inwestycja jest akurat nietrafiona, a miasto musi do niej dopłacać. Sprawdziliśmy w magistracie, jak to wygląda w rzeczywistości. 

Okazuje się, że za miesiąc maj uzyskaną kwotą za uiszczanie opłat jest 609,70 zł.

- Kwota uzyskana z opłat parkingowych w miesiącu maju br. wyniosła 609,70 zł, natomiast miesięczny koszt utrzymania strefy w tym samym miesiącu wyniósł 187,82 zł – informuje Wioletta Stefaniak z urzędu miasta - W kosztach utrzymania zawiera się kwota prowizji za transakcje wykonywane za pomocą kart płatniczych oraz koszt usługi serwisowej.

Wychodzi więc na to, że finansowo nie jest tak źle, jednak najważniejsze jest zadowolenie mieszkańców. 

Magistrat podkreśla także, że celem utworzenia strefy był komfort petentów, a nie opłacalność inwestycji. 

- W ramach realizacji inwestycji nie szacowano wpływów do budżetu Miasta z tytułu funkcjonowania Strefy, gdyż celem utworzenia SPP przed Urzędem Miejskim w Łęczycy nie była jej opłacalność, a komfort petentów, którzy załatwiają sprawy w Urzędzie, Sądzie, czy Banku - mówi pani Stefaniak - Z tego też powodu ustalono minimalne stawki za korzystanie z miejsc parkingowych w Strefie, których wysokość wielokrotnie omawiali na posiedzeniach Komisji zarówno Burmistrz Łęczycy, jak i Radni Miasta Łęczyca.

Czy Waszym zdaniem strefa płatnego parkowania powinna zostać?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE