Reklama

IV sesja Młodzieżowej Rady Gminy Łęczyca

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 16 listopada w Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej odbyła się IV sesja Młodzieżowej Rady Gminy Łęczyca. Młodzi samorządowcy z Gimnazjum w Topoli Królewskiej oraz szkół podstawowych z terenu gminy wraz z opiekunami spotkali się po raz kolejny, żeby dyskutować o sprawach dorosłych.W sesji uczestniczyli także wójt Gminy Łęczyca Jacek Rogoziński oraz przewodniczący Rady Gminy Łęczyca Włodzimierz Starzyński. W programie sesji omawiane były następujące punkty: organizacja otwartej lekcji wiedzy o społeczeństwie, na którą zaproszeni zostaną Radni Gminy Łęczyca.

Młodzi radni wypowiedzieli się również na temat budowy chodników w miejscowości Borki oraz oświetlenia na Lubieniu, podjęto też decyzję o terminie organizacji kolejnego Forum Samorządów Uczniowskich, które ma odbyć się 21 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Błoniu oraz dyskutowano na temat gminnej wigilii, która planowana jest na 19 grudnia 2015 roku. N

ajwięcej jednak czasu zajęła młodzieżowym radnym dyskusja na temat planowanej reformy szkolnictwa, czyli likwidacji gimnazjów. Młodzież podjęła dyskusję i zajęła stanowisko, co do przeciwstawienia się likwidacji tej formy szkolnictwa. Radni jednogłośnie opowiedzieli się za zorganizowaniem wspólnej debaty, w której możliwość wypowiedzi mieliby uczniowie rodzice i nauczyciele. Sesja Rady Gminy przebiegała w miłej atmosferze, młodzież kreatywnie wypowiadała swoje zdanie, proponując propozycje rozwiązań spraw dorosłych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE