Reklama

IV Wielka Wigilia Integracyjna w Stemplewie

Opublikowano:
Autor:

IV Wielka Wigilia Integracyjna w Stemplewie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Stowarzyszenie "Mamy Wielkie Serca" w Świnicach Warckich już po raz kolejny otrzymało dofinansowanie na realizację projektu "IV Wielka Wigilia Integracyjna" z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi na zadanie DZIAŁANOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHW projekcie weźmie udział 165 osób. Będą to wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie oraz młodzi podopieczni Środowiskowej Świetlicy Integracyjnej "Razem" prowadzonej przez "Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca".

Celem jest integracja środowiska, dzieci i młodzieży we wspólnym działaniu oraz przygotowanie do wspólnego świętowania, zgodnie z tradycją wigilii. Projekt przewiduje wiele działań.

W miesiącu listopadzie i grudniu zostaną przeprowadzone warsztaty twórcze dla dzieci ze świetlicy Integracyjnej "Razem" oraz dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie.

Tematem przewodnim warsztatów będzie Boże Narodzenie i tradycje z nim związane. Na warsztatach dzieci i młodzież będą wykonywać kartki świąteczne, ozdoby choinkowe - papierowe, z mas plastycznych, będą przygotowywali dekoracje, upominki, będą piekli ciastka, uczyli się kolęd, przygotowywali jasełka itp.

Będą wspólnie przygotowywali się do wielkiego wigilijnego spotkania integracyjnego. Planujemy wycieczkę do fabryki ozdób choinkowych w Gnieźnie, aby dzieci i młodzież mogli poznać cykl tworzenia bombek. Każdy uczestnik otrzyma bombkę ze swoim imieniem.

Do wszystkich uczestników projektu zostanie skierowany konkurs na ozdobę świąteczną i szopkę wigilijną, który zostanie rozstrzygnięty podczas wspólnego spotkania. Nastąpi prezentacja wytworów, które będą stanowić element dekoracji. Wspólne śpiewanie kolęd zaowocuje popisem przygotowanych utworów.

Będą nagrody, paczki i upominki oraz spotkanie z Mikołajem. Będzie się działo w Stemplewie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE