Dzieci i młodzież mogły sprawdzić swoją celność w strzelaniu z łuku i rzucie włócznią. Był również atak na saracena, gdzie trzeba było wykazać się niemałą sprawnością fizyczną. Dużą popularnością cieszył się również „pijany miecz”, gdzie uczestnicy trzymając jedną ręką za rękojeść miecza wbitego w ziemię, wykonywali obroty wprowadzając się w stan nieważkości i doprowadzając błędnik do szaleństwa. Po tym musiały pokonać tor przeszkód i trafić mieczem atrapę rycerza w samo serce.
Na historyków i intelektualistów czekały wyzwania umysłowe, takie jak quiz wiedzy o epoce średniowiecza oraz dyktando pisane gęsim piórem.
W kategorii szkoły podstawowe najlepszy okazał się Grabów, który wyprzedził reprezentację Chorek i Starej Sobótki. W kategorii gimnazjów ponownie najlepsza okazała się szkoła z Grabowa. Drugie miejsce zajęło gimnazjum z Topoli Królewskiej, trzecie gimnazjum w Witonii. Warto zauważyć, że edukacja historii w Grabowie stoi na bardzo wysokim poziomie, ponieważ już szósty raz uczniowie z tamtych szkół zwyciężyli.
Nagrody wręczał wiceburmistrz Krzysztof Urbański, który również poprowadził dogrywkę w zawodach w przeciąganiu liny między Witonią a gośćmi z Wólki Czepowej.