Reklama

Jak będzie wyglądała reforma oświaty w gminie Góra św. Małgorzaty?

Opublikowano:
Autor:

Jak będzie wyglądała reforma oświaty w gminie Góra św. Małgorzaty? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Reforma oświaty i idące za nią wygaszanie gimnazjów znów jest jednym z głównych tematów. Tym razem chodzi o gminę Góra św. Małgorzaty, gdzie potencjalne rozwiązania nie spotkały się z przychylnością rodziców i nauczycieli. O sprawie poinformowali nas zaniepokojeni rodzice, gdzie według ich relacji, reforma w gminie miałaby wyglądać następująco: - Szkoła Podstawowa w Sługach (klasy 1-8)- Szkoła Podstawowa w Górze św. Małgorzaty (klasy 1-5)- filia Szkoły Podstawowej w Górze św. Małgorzaty mieszcząca się w Gaju (klasy 6-8)

Jeden z rodziców zwrócił uwagę na fakt, że placówki w Sługach i w Gaju, w porównaniu do placówki w Górze św. Małgorzaty, nie są odpowiednio przystosowane. 

- Najlepsze zaplecze ma budynek w Górze św. Małgorzaty, a mimo to, gmina planuje zrobić tam tylko filię. Szkoła Podstawowa ze wszystkimi oddziałami miałaby powstać w Sługach. A o wszystkim dowiedzieliśmy się po fakcie – pisze. 

Rodzice przekonują, że władze gminy, pomimo organizowanych spotkań, niechętnie podchodzą do proponowanych pomysłów przez innych. W wyniku niezadowolenia, na budynku szkoły w Górze św. Małgorzaty powieszono nawet transparent w ramach protestu wobec działań gminy.

Co na to sama gmina? Agnieszka Borowska z Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Górze św. Małgorzaty poinformowała, że powyższe rozwiązanie nie było w ogóle proponowane,  a sama gmina rozważa inne możliwości. 

- Organy Gminy rozważają kilka wariantów przeprowadzenia reformy oświaty zgodnych z zapisami obowiązujących ustaw. Na podstawie ustawy Prawo oświatowe i ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe nie ma możliwości utworzenia filii szkoły podstawowej, takie rozwiązanie nie było w ogóle zaproponowane. Po konsultacjach przeprowadzonych z dyrektorami szkół i przedstawicielami rodziców, zostanie opracowany projekt uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół do nowego ustroju.

Zwykła dezinformacja czy rzeczywiście coś było na rzeczy? Według informacji przekazanej przez Agnieszkę Borowską, rada gminy ma czas do 17 lutego, aby podjąć uchwałę. Do tego momentu powinniśmy poznać projekt przedstawiony przez władze gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE