Reklama

Reklama

„Jak Wojtek został strażakiem”, czyli zajęcia warsztatowe z druhami

Opublikowano: pon, 16 maj 2016 10:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 13 maja w Szkole Podstawowej w Piątku odbyło się spotkanie z pracownikami służb bezpieczeństwa - ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątku.Spotkanie zostało zainicjowane przez jednego z rodziców klasy I c – Adama Jagiełło, we współpracy z wychowawcą tej klasy – Moniką Kaczorkiewicz. O swojej pracy chętnie opowiadali strażacy:  dh.  Adam Jagiełło, dh.  Paweł Pożuczek oraz  dh. Łukasz Gamrowski. W  spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: I a, I b, I c, II c, V a, V b oraz VI c.

Reklama

Podczas zajęć warsztatowych, które odbywały się na świeżym powietrzu,  uczniowie poznali tajniki pracy strażaka. Dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku pożaru w szkole, domu czy miejscu publicznym. Strażacy zaprezentowali stacjonarne urządzenia służące do gaszenia ognia. Przedstawili także zasady zachowania bezpieczeństwa w razie pożaru.

Uczniowie  dowiedzieli się co jest najczęstszym powodem pożarów a także gdzie nie należy używać ognia i jak zapobiegać zapaleniom i samozapłonom. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia  sprzętu jakim dysponują strażacy oraz dowiedzieli się do czego służą narzędzia wchodzące w skład wyposażenia wozów strażackich.

Strażacy poinstruowali dzieci jak należy pomóc poszkodowanemu w pożarze i jakie czynności wykonujemy bezzwłoczne gdy dojdzie do zapalenia się osoby. Instruowali także uczniów jak należy  udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Wszystkim druhom strażakom bardzo dziękujemy za niecodzienne, ogromnie atrakcyjne zajęcia. Niejeden uczeń już dzisiaj podjął ważną decyzję, „a może jednak zostanę strażakiem…”, mówili nasi uczniowie zafascynowani przebiegiem dzisiejszego spotkania ze strażakami OSP w Piątku – bardzo dziękujemy, życzymy jak najmniej pożarów, problemów, dziękujemy, bo dzięki Panom czujemy się bezpiecznie w naszych małych ojczyznach - komentuje wydarzenie Krystyna Grabowska, dyrektor SP w Piątku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.