Reklama

Jan Budziński odwołany!

Opublikowano:
Autor:

Jan Budziński odwołany! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Do niemałego zaskoczenia doszło dzisiaj podczas zebrania rady nadzorczej, w trakcie którego głosowano nad odwołaniem z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jana Budzińskiego.Decyzja wydaje się być na tę chwilę niezrozumiała, choćby ze względu na to, że PEC jest jedną z niewielu spólek miejskich, którym udało się wypracować w ubiegłym roku zysk netto w kwocie 115 tys. zł. Ponadto, w roku 2015 w porównaniu z poprzednim rokiem nieznacznie o 4% wzrosły przychody ze sprzedaży, a prawie o 1% zmalały koszty uzyskania tych przychodów.Dodatkowo, zapowiadana była obniżka cen ciepła, która miałaby obowiązywać od 2017 roku dzięki korzystnym relacjom finansowym spółki.Dobre wyniki PEC-u nie obroniły jednak Jana Budzińskiego, który dzisiaj został odwołany podczas zebrania rady nadzorczej.Na tym samym posiedzeniu, na stanowisko Prezesa Spółki powołany został Cezariusz Grabowicz (lat 54) - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Nowy Prezes łęczyckiego PEC pełnił wcześniej kierownicze funkcje w samorządzie lokalnym, administracji publicznej i spółkach komunalnych.

Był między innymi Sekretarzem Gminy Zgierz, Przewodniczącym Rady Nadzorczej MPWiK Sp z o.o. w Sieradzu, Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej MPK Sp. z o.o. w Łodzi, zastępcą dyrektora Łódzkiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kierownikiem Zgierskiego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Prezesem i Dyrektorem Naczelnym Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Zgierzu.

Cezariusz Grabowicz ukończył liczne studia podyplomowe: z zakresu prawa  gospodarczego publicznego i finansów oraz Funduszy UE na Uniwersytecie Łódzkim; w zakresie audytu na Uniwersytecie Warszawskim; z zakresu analiz finansowych w spółce (zarządzanie wartością spółki) na Politechnice Łódzkiej oraz studia doktoranckie w Katedrze Prawa Gospodarczego Publicznego  i Katedrze Prawa Finansowego Uniwersytetu Łódzkiego. Jest audytorem wewnętrznym, członkiem Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska oraz konsultantem zarządzania finansami.

Przypomnijmy, że Jan Budziński, w czasie wyborów pełnomocnik Krzysztofa Lipińskiego, po wyborach podpadł włodarzowi. Panowie procesują się w kilku sprawach, a najgłośniejszą jest "pożyczka", jakiej burmistrz zażądał od żony J. Budzińskiego. Czy odwołanie związane jest z tymi wątkami?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE