Reklama

Reklama

Janusz Korwin-Mikke spotkał się z mieszkańcami

Opublikowano: sob, 22 kwi 2017 16:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Po godzinie 14 w Bursie Szkolnej odbyło się spotkanie europosła i prezesa partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego z mieszkańcami i sympatykami. Postanowiono zrezygnować z tradycyjnej formy mówca-odbiorca i spotkanie przybrało formę dyskusji, gdzie każdy mógł zadawać pytania. Tematyka była bardzo różnorodna – od kwestii podatków, po sytuację Korei Północnej. O zjednoczeniu prawicy- Partie prawicowe w Polsce, to są te same partie co my, tyle, że byle bez Korwina. No to w tym momencie szansa jest żadna, bo sobie mnie nie życzą. Mamy dość silne skrzydło, około połowy Ruchu Kukiza, ale pan Kukiz nie chce się deklarować, bo ma też połowę, która jest lewicowa. To właściwie wyczerpuje siły prawicowe w Polsce. Wszystkie pozostałe partie są lewicowe lub skrajnie lewicowe jak PiS czy Razem. 

Reklama

O różnicy między monarchią a demokracją

- Rola króla jest taka, że król pilnuje, żeby urzędnicy nie szkodzili ludziom. To też jest bardzo ważna sprawa, różnica między monarchią a demokracją. W monarchii król od dziecka jest uczony sztuki rządzenia. Jak on dochodzi do swoich lat, to on umie rządzić. I on, na przykład, wie, że jego głównym wrogiem są jego urzędnicy, bo ktoś chce go oszukać, ktoś chce go okraść, jakieś głupoty zwalić na króla. Natomiast w demokracji, przychodzi taki poseł z Łęczycy. On jest przedstawicielem ludu, po czym on przyjeżdża do Warszawy. I czym się różni taki poseł od dawnego posła I Rzeczypospolitej? Że ten poseł przyjeżdżał na dwa dni do Warszawy, a resztę czasu spędzał tutaj, na miejscu. A dzisiaj poseł przyjeżdża do Warszawy, siedzi w Warszawie, nie ma styczności ze swoimi wyborcami i on pomalutku, pomalutku zamiast być przedstawicielem ludzi, staje się członkiem aparatu państwowego. On staje po stronie aparatu i zaczyna myśleć jak podnieść podatki, a nie obniżyć. Przedstawiciel lokalny powinien walczyć o obniżkę podatków, bo im mniej do Warszawy, tym więcej zostaje w Łęczycy. Natomiast, jak on siedzi w Warszawie, to zaczyna myśleć, jak te pieniądze ściągnąć do Warszawy. 

O odejściu Przemysława Wiplera z polityki

- Jest to głębokie rozczarowanie, dlatego, że on był bardzo wygadany, ładnie wyglądał. Czasami za dużo powiedział, ale to lepiej powiedzieć niż milczeć i nie móc się wygadać. Także, on był, jak to mówił Lech Wałęsa, „plusem dodatnim”. W tej chwili wystawiamy Konrada Berkowicza, bo ktoś musi działać jak wyjeżdżam do Brukseli. 

O Ministrze Spraw Zagranicznych Witoldzie Waszczykowskim 

- Ja byłem wielkim zwolennikiem i ucieszyłem się, gdy powołano pana Waszczykowskiego. Znałem jego książkę, byłem przekonany, że on zrobi porządek. Nie zrobił porządku, nie zmienił ludzi, natomiast zaczął jeździć i wygłaszać kompletne głupoty. Wiecie co on zrobił? Śmiano się w krajach skandynawskich. Pan prezydent Duda pojechał do Norwegii i pan Waszczykowski załatwił, że on wręczył medal jakiemuś działaczowi polonii w Norwegii. No to prezydent wręczył. Na drugi dzień wrzask podniosła lewica, że to jest antysemita i że to jest skandal. To co zrobił Waszczykowski? Zamiast to przemilczeć, to on powiedział: „Tak, my się zastanowimy jak odebrać mu ten medal”. Przepraszam bardzo, jak to wygląda. Kto daje i odbiera…

O sytuacji Korei Północnej 

- Tam nie wiadomo co się dzieje. Jest armia amerykańska, armia chińska stoi na granicy i rosyjska przyszła od północy. Krążownik rosyjski już stacjonuje w Korei Południowej. Niesamowite, trzy potęgi światowe kręcą się wokół kraju, który jest wielkości Polski, jeśli chodzi o ludność, mającym potencjał gospodarczy mniej więcej jednej trzeciej Polski. Armię mają 600 tys. ludzi z czego 200 tys. wyszkolonych komandosów i mają jeszcze broń jądrową. A ten biedak się chwali tym na lewo na prawo i czegoś się doigra. A Trump chce coś pokazać, Rosji nie zaatakuje, bo jest zbyt potężna, ale Koreę może. A co tam robi armia chińska i rosyjska to nie wiem. 

Rozmawiano również o działaniach partii i jej strukturach. Po spotkaniu w Łęczycy, europoseł udał się na spotkanie w Kutnie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.