Reklama

Reklama

Jedna rozmowa może uratować życie. Ministerstwo Edukacji uruchomiło specjalną infolinię

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Jedna rozmowa może uratować życie. Ministerstwo Edukacji uruchomiło specjalną infolinię  - Zdjęcie główne

Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło infolinię dla dzieci i młodzieży | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Powrót do szkół po długich miesiącach nauki zdalnej nie dla wszystkich okazał się prosty. W tym celu Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło całodobową, bezpłatną infolinię, gdzie każda z tych osób ma uzyskać profesjonalną pomoc.

Reklama

- Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego [email protected] – podało Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Jak podkreśla resort, z 24-godzinnej infolinii może skorzystać każda młoda osoba, niezależnie od tego z jakim problemem dzwoni. Pomoc nie ogranicza się zatem tylko do szkół i relacji z rówieśnikami czy nauczycielami. Zalicza się do niej też trudną sytuację w domu, lęki, brak akceptacji i wiele innych. 

Punktem wyjścia do utworzenia telefonu wsparcia była jednak przede wszystkim izolacja spowodowana pandemią, która odkryła wiele problemów - często takich, z jakimi dziecko nie jest w stanie samo sobie poradzić. 

- Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach – dodano. 

Jak podkreśla MEiN, wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. 

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE