Reklama

Reklama

Jest wyrok – Krzysztof Lipiński winny!

Opublikowano: wt, 31 paź 2017 15:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 14 w Sądzie Rejonowym w Łęczycy odczytany został wyrok, jaki zapadł w sprawie Krzysztofa Lipińskiego. Przypomnijmy, że burmistrz został zawieszony w pełnieniu obowiązków, a jednym z zarzutów jest żądanie korzyści majątkowej. Oskarżenie publiczne wnosiło o  rok więzienia i dwuletni zakaz pełnienia funkcji publicznych, a oskarżenie posiłkowe o pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Obrona z kolei wnosiła o uniewinnienie. Sąd po zapoznaniu się z przedmiotem sprawy uznał Krzysztofa Lipińskiego winnym zarzucanych mu czynów. Karę łączną zasądzono: rok więzienia w trzyletnim zawieszeniu, czteroletni zakaz pełnienia funkcji publicznych, karę grzywny w wysokości 250 stawek po 20 zł oraz obciążenie kosztami sądowymi. 

Reklama

Sędzia Mirosława Karolak po odczytaniu wyroku uzasadniała, że okoliczności popełnionych przestępstw nie budzą wątpliwości. Oskarżony nie przyznał się do zarzutów, a na rozprawie odpowiadał tylko i wyłącznie na pytania obrony. Podczas zeznań Krzysztof Lipiński stwierdził, że w drugiej połowie 2014 roku popadł w kłopoty finansowe i potrzebował kwoty 50 tys. zł. 

Sąd zeznania pokrzywdzonej uznał za logiczne, podobnie jak i zeznania świadków. Natomiast przy zasądzeniu kary, sąd wziął pod uwagę, że Krzysztof Lipiński był wcześniej niekarany oraz uwzględnił jego warunki osobiste. 

Wyrok jest nieprawomocny. Krzysztofowi Lipińskiemu przysługuje odwołanie się od wyroku do Sądu Okręgowego w Łodzi w terminie 7 dni od jego wydania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.