Reklama

Reklama

Jubileusz 55-lecia OSP Chrząstówek

Opublikowano: śr, 5 sie 2015 15:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W niedzielę (2 sierpnia) miała miejsce bardzo miła uroczystość, ponieważ Ochotnicza Straż Pożarna w Chrząstówku świętowała swoje 55-lecie istnienia. Z tej okazji nadano jednostce także nowy sztandar, który jest przepiękną wizytówką tamtejszej straży pożarnej.Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele św. Bartłomieja w Topoli Królewskiej, gdzie ksiądz celebrans poświęcił nowy sztandar. Następnie wszyscy udali się do siedziby OSP Chrząstówek i tam kontynuowano uroczystość, na którą przybyło wielu znamienitych gości. Wśród przybyłych na jubileusz, byli między innymi: posłowie – Michał Pacholski oraz Marek Matuszewski, senator Przemysław Błaszczyk, starosta Wojciech Zdziarski, wójt Jacek Rogoziński wraz z zastępcą Magdaleną Szczepaniak i sekretarzem Moniką Kilar-Błaszczyk,  dh. Ryszard Szmaja – członek Prezydium Zarządu Głównego, przedstawiciele rady gminy Łęczyca na czele z wiceprzewodniczącą Jadwigą Frątczak, dh. Krzysztof Joachimiak – prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego w Łęczycy, dh. Krzysztof Królak – komendant Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawiciele fimy BRAM-System, która walnie przyczyniła się do montażu nowego ogrodzenia dla siedziby OSP.

Reklama

Po oficjalnym przywitaniu i przemówieniach, pożegnano stary sztandar i uroczyście wręczono nowy. Warto nadmienić, że gwożdzie do sztandaru przybijały osoby, które prywatnie zdecydowały się wspomóc OSP Chrząstówek w tym przedsięwzięciu oraz zastępca przewodniczącego rady gminy, która również zebrała fundusze na ten cel. Sami mieszkańcy Chrząstówka także mieli swój udział, gdyż powołali specjalny komitet, który miał za zadanie zebrać "cegiełki".

Po uroczystym przekazaniu sztandaru odznaczono także samych strażaków za okrągłe, osobiste jubielusze, a wśród, których znalazły się kobiety. Tak duża ilość przedstawicielek płci pięknej spowodowana jest faktem, że funkcjonujące w Chrząstówku Koło Gospodyń Wiejskich zostało „zasymilowane” przez OSP. Uhonorowano także strażaka-seniora, który równe 55-lat życia poświęcł służbie.

Na tej pięknej uroczystości obecni byli również reprezentanci innych Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy zsolidaryzowal się z jubilatem i zaprezentowali własne poczty sztandarowe. Były to delegacje z: Topoli Królewskiej, Dąbia, Siedlca, Lubienia, Jankowa, Leźnicy Małej, Dzierzbiętowa oraz Krężelewic.

Gościom udostępniono także obszerne archiwum prowadzone przez OSP Chrząstówek, którego zdjęcia i dokumenty sięgają nawet lat 70-tych. Przy tak ważnej uroczystości nie obyło się również bez księgi pamiątkowej, do której każdy mógł się wpisać i równeż zostawić swój ślad w historii OSP.

Po oficjalnych uroczystościach wszyscy goście wraz z mieszkańcami zostali zaproszeni na uroczysty obiad i poczęstunek. Organizatorzy skrupulatnie zadbali o to, aby nikt nie wyszedł głodny ani niezadowolony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.