Reklama

Już w Łęczycy! Czytaj najnowszy Retrospektywny Przegląd Łęczycki!

Opublikowano:
Autor:

Już w Łęczycy! Czytaj najnowszy Retrospektywny Przegląd Łęczycki! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Łęczyckie muzeum z dumą ogłasza, że w ręce Czytelników w końcu trafił Retrospektywny Przegląd Łęczycki. Jest to gazeta, w której znajdziemy przedruki artykułów łęczyckich gazet z okresu PRL-u, m.in. Ziemia Łęczycka, Zagłębie Łęczyckie, Biuletyn Solidarności Ziemi Łęczyckiej, Bojownik Łęczycki. 

Artykuły te tematycznie wiążą się m.in. z budową Łęczyckich Zakładów Górniczych. Łęczyca z małego prowincjonalnego miasteczka, dzięki nierentownej kopalni rudy żelaza, rozrasta się i podwaja liczbę mieszkańców. Powstają nowe obiekty i szkoły ale ten rozwój niesie ze sobą również pewne problemy (więcej na stronach 1-3). Negatywne zjawiska i wypadki, przypisywane postaci diabła Boruty, opisywane są w prześmiewczych reportażach (strona 4). Na uwagę zasługuje również wizja Łęczycy z 2014 r., o której śni Łęczycanin w 1970 r.

Wśród artykułów znajdziemy również wycinki bardzo unikatowych gazet, jak Biuletyn Solidarności Ziemi Łęczyckiej czy Bojownik Łęczycki, wykonywany ręcznie w łęczyckim Zakładzie Karnym. Ostatnią stronę, standardowo, przeznaczono na sport reprezentowany przez największy, wielosekcyjny klub sportowy w mieście, Górnik Łęczyca.

Gdzie można znaleźć Retrospektywny Przegląd Łęczycki?

Retrospektywny Przegląd Łęczycki trafi do placówek oświatowych i kulturalnych powiatu łęczyckiego już w najbliższym  tygodniu. Najliczniejszymi odbiorcami gazety będą przede wszystkim uczestnicy gry terenowej, pn. Śladami różnych odcieni szarości łęczyckiego PRL-u.

Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE