Reklama

Już w ten weekend spadnie deszcz meteorów

Opublikowano:
Autor:

Już w ten weekend spadnie deszcz meteorów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W najbliższy weekend będziemy mogli napawać się widokiem orionidów, które będą spadać z liczbą nawet do 30 na godzinę. Meteory te zaobserwujemy w nocy z soboty na niedzielę, czyli z 21 na 22 października.

Orionidy to rój meteorów, które w Polsce można zobaczyć pomiędzy 2 października, a 7 listopada. W tym roku na naszym niebie występować będą 21 października, czyli w najbliższą sobotę. W latach ubiegłych można było zaobserwować nawet do 70 orionidów w jednej godzinie.

W ciągu jednej nocy będzie można zobaczyć od 25 do nawet 35 orionidów w trakcie jednej godziny. Prędkość meteorów wynosi 66 kilometrów na sekundę, czyli 237,6 tys. kilometrów na godzinę - podaje czasopismo "Urania - Postępy Astronomiczne".

W tym roku warunki do prowadzienia obserwacji meteorów są bardzo korzystne. A to za sprawą księżyca, który w dniu maksymalnego roju będzie już kilka dni po nowiu, dzięki czemu nie przeszkodzi nam w monitorowaniu tego zjawiska. Jak radzą eksperci, wieczorny seans spadających meteorów najlepiej rozpocząć o godzinie 23:30.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE